« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e evet, Beşiktaş'a hayır

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüpler Birliği, sarı lacivertli takımın kupaya katılması için federasyona başvurmayı kararlaştırırken, İstanbulspor maçlarının İnönü Stadı'nda oynanması gerektiği görüşünde birleşti.

Birinci Lig Kulüpler Birliği dün İstanbul'da yaptığı toplantıda özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı yakından ilgilendiren önemli kararlar aldı. Beşiktaş ve Gaziantepspor'un temsilci göndermediği toplantı sonrasında bir açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nda oynamasını istediklerini söyledi.

Cavcav, ‘‘Toplantıya katılan kulüplerin hepsi F.Bahçe'nin affedilmesi düşüncesinde. F.Bahçe'nin affedilmesi için Futbol Federasyonu'na başvuracağız’’ diye konuştu.

Beşiktaş ile İstanbulspor arasındaki stat anlaşmazlığı konusunda Futbol Federasyonu'nun aldığı kararı desteklediklerini söyleyen Cavcav, ‘‘Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün belirlediği bedel üzerinden İstanbulspor maçlarının İnönü Stadı'nda oynanması gerektiği görüşündeyiz’’dedi. İlhan Cavcav diğer kararları da şöyle anlattı:

Vergi yasasına itiraz

‘‘Yeni vergi yasasında futbolcu transferlerinden yüzde 25 ile 45 arasında vergi alınması öngörülüyor. Futbolcuların vergilerini, bir iki kulüp haricinde kulüpler ödüyor. Vergi oranının tekrar yüzde 15'e indirilmesi için Başbakan Mesut Yılmaz ile görüşeceğiz. Spor Toto isim haklarımızın artırılması için Futbol Federasyonu'na başvuracağız. İsteğimiz kabul edilmediği taktirde Spor-Toto'ya katılmama kararındayız. PAF Ligi'nde 1979 doğumlu futbolcu 3 tane ile sınırlandırılmaktadır. Bu sınırlamanın kaldırılması için Futbol Federasyonu'na başvurulacak. Ayrıca radyo hakları olarak bize ödenmesi gereken paranın taksitlerini aksatan CINE5 yönetimiyle konuyu görüşmeye karar verdik.’’

Trabzonspor'un tepkisi

Bu arada İlhan Cavcav'ın F.Bahçe ile ilgili açıklamalarına Trabzonspor, Erzurumspor ve Samsunspor kulüplerinden tepki geldi. Trabzonspor temsilcisi Asbaşkan Nurettin Aydın, Erzurumspor Başkanı Cemal Polat ve toplantıya telefonla katılan Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, F.Bahçe'nin affedilmesini istemediklerini belirterek, İlhan Cavcav'ın farklı açıklama yaptığını söylediler.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler