« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e çalıştılar

2006-2007 sezonunun ilk haftasında, en karlı takım şüphesiz F.Bahçe’ydi. G.Saray’ın berabere kalması, Beşiktaş ve Trabzon’un yenilmesiyle, şampiyonluk yolundaki ilk virajda 11 puanlık bir galibiyet elde etti.

Fatih AYDOĞDU
SON GÜNCELLEME
AŞIRI sıcakların damgasını vurduğu bir haftayla başladı yeni sezon. Futbolcuların hırçınlaştığı ve tribünlerin bile itfaiye araçlarıyla serinletildiği bir ortamda iyi futbol ortaya konmaya çalışıldı. Ancak maç kalitesi olarak vasatı aşamadı hiçbir takım. Süper Lig temsilcileri, -F.Bahçe’nin galibiyetini çıkarırsak- 8 maçta 11 kez gol sevinci yaşayarak, sanki bize "Biz savunmayı daha çok seviyoruz" der gibiydiler.

Geçen sezon, şampiyonluğu son hafta ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe, tarihinin en iyi lig başlangıcını yapıp, Erciyes’i 6-0’la geçti. Ayrıca şampiyonluk yolundaki rakiplerinin de puan kaybetmesiyle ilk haftada 11 puanlık bir galibiyet elde etti. 1988-1989 sezonunda teknik direktörü Veselinoviç’ti, Fenerbahçe’nin. Ve lige 5-0’lık bir Rize galibiyetiyle başlamış, şampiyon olunan bu sezonda 103 gol atıp rekor kırmıştı. Sarı lacivertlilerden, yeni bir rekor gelip gelmeyeceğini sezon sonunda göreceğiz.

İntertoto maçlarıyla kendini lige iyi hazırlayan Kayserispor, Trabzonspor karşısında Avrupai bir savunma ve çok şık bir gol izlettirdi seyircilere. Ertuğrul Sağlam’la çok ’sağlam’ bir takım hüvviyetinde artık Kayserispor.

Tesadüfi kahraman

"Hayat bir tesadüftür"
sözüne inanmayanlar olabilir. Ancak Ankaraspor kalecisi Hakan Arıkan için durum farklı. Düşünün bir takımda 3. kaleci durumunda. Önünde kendi ülkelerinin milli takımlarının ilk 11’inde oynayan iki isim; Jevric ve Kingston. Bu iki isim bir şekilde kadro dışı kalıyor ve büyük bir takıma karşı kaleyi teslim alıyor. Maç 1-1 bitiyor. 24 yaşındaki Hakan Arıkan 90 dakika sonunda 2 penaltı dahil olmak üzere birçok önemli kurtarışa imza atıp, kahraman oluyor. Hafızalarımızı bir yoklarsak, F.Bahçe’deyken, önündeki isim Engin’in ayağının kırılmasıyla kaleye geçen Rüştü, ondan sonra bir idol haline gelmişti. Umarım Hakan Arıkan’ın da başarısı Rüştü gibi daim olur.

1. haftada göze çarpan bir diğer nokta, futbolcuların hırçınlığıydı. F.Bahçe’den Appiah, G.Antep’ten Mustafa, Sivas’tan Hakkı ve G.Birliği’nden Engin kırmızı kart görüp, bir sonraki maç için takımlarını yalnız bıraktılar.

HAFTANIN ALTIN KARMASI

Hakan Arıkan(Ank.Spor)

Aydın(Kayseri)

Risp(G.Birliği)

Johana(V.Manisa)

Ragıp(Kayseri)

Uğur İnceman(V.Manisa)

Yusuf(Denizli)

Tümer(F.Bahçe)

Alex(F.Bahçe)

M’Bayo(Sakarya)

Mehmet Çakır(G.Birliği)

Bunları da Beğenebilirsiniz