Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e Bilica çukuru

F.Bahçe’nin ödül paralarına koyulan tedbir kararının perde arkası oldukça çarpıcı...

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertliler, Elazığspor’a bonservisiyle gönderdiği Bilica’nın alacaklarını verdi. Ancak evraklar gerekli mercilere teslim edilmedi. Ve kulübün prestiji sarsıldı.

UEFA’nın dün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama, Fenerbahçe ve Eskişehirspor’da şok etkisi yarattı. İki ekibimizin de aralarında bulunduğu toplam 23 takımın, Avrupa kupalarından elde edeceği gelirlere, uygun olmayan ekonomik tabloları nedeniyle tedbir koyuluyordu. Bu karar, Finansal Fair Play kapsamında soruşturmaya alınan kulüplerden özellikle Fenerbahçe için epey prestij sarsıcı oldu.
Çünkü sarı lacivertliler, Elazığspor’a gönderdiği Bilica’nın ödenmiş alacaklarına rağmen büyük bir ihmal sonucu bu listeye giriyordu. Fenerbahçe yetkilileri, Fabio Bilica’nın 383 bin 407 Euro’luk alacağını ödediklerine dair belgeyi UEFA’ya zamanında teslim etseydi, gelirleri bloke edilmeyecekti.

‘UEFA’dan 1-2 milyon Euro gelmese de olur’

KONUYLA ilgili Hürriyet’e konuşan F.Bahçe muhasip üyesi Tahir Perek, “Bu genel bir yazı. UEFA’dan 1-2 milyon Euro gelmese bile olur” dedi. Daha sonra F.Bahçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) şu açıklamayı yaptı: “Eski oyuncularımızdan biriyle ilgili borç-alacak müzakerelerinin sürmesi nedeniyle ortaya çıkan bu duruma dair bilgilendirme, 383 bin 407 Euro’luk alacağın ödendiğini tevsik eden belgenin UEFA’ya ulaştırılmasıyla yapılacaktır.”

Penaltı noktasını kazımıştı

BILICA, 18 Nisan 2010’daki F.Bahçe-Beşiktaş (1-0) maçının son anlarında rakibin kazandığı penaltı sonrası, penaltı noktasına ayağıyla çukur açmış, Bobo da golü atamamıştı.

Arda ve Emre’nin takımına da tedbir

UEFA tarafından Avrupa kupalarından alacağı ödül paralarına, ihtiyati tedbir koyulan futbol kulüpleri arasında, lejyonerlerimiz Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun ekibi Atletico Madrid de yer aldı. Listeye giren kulüplere, UEFA tarafından, mali durumların düzeltilmesi için 30 Eylül’e kadar ek süre tanındı.

TAKIM   ÜLKE

· Atletico Madrid İspanya
· Malaga CF İspanya
· Rubin Kazan Rusya
· S.Lizbon Portekiz
· Partizan Sırbistan
· Vojvodina Sırbistan
· Vaslui Romanya
· Borac Luka B.Hersek
· Sarajevo B.Hersek
· Zeljeznicar B.Hersek
· CSKA Sofia Bulgaristan
· Hajduk Split Hırvatistan
· Osijek Hırvatistan
· M.Netanya İsrail
· Shkendija Makedonya
· Floriana Malta
· Buducnost Karadağ
· Rudar Pjevlja Karadağ
· Ruch Chorzów Polonya
· Dinamo Bükreş Romanya
· Rapid Bükreş Romanya


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler