« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'den Enes Kanter açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, son günlerde adı gündemde olan genç basketbolcu Enes Kanter'in son 3 yılda altyapı koordinatörlüğü yapan Serdar Apaydın tarafından yönlendirildiğini açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, “Enes Kanter'in Fenerbahçe Ülker'deki gelişimi son 3 yıldır eski sporcumuz ve halen de altyapı koordinatörlüğümüzü yapmakta olan Serdar Apaydın tarafından yönlendirilmektedir” denildi.

Basketbol şubesi olarak son 10 yıl içinde kulüp başkanı Aziz Yıldırım yönetiminde gerçekleştirilen çalışmalar ve altyapı hamlesiyle ciddi başarılara imza atıldığı vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Şubesi, milli takımlara da sürekli oyuncu vermiştir. Bugün hakkında hakkında bir haber yer alan Enes Kanter de altyapı organizasyonumuzun ürünü, otoritelerin 50 yılda bir gelebilecek bir yetenek olarak tanımladığı, çok özel bir sporcumuzdur. Haberde adı geçen altyapı sorumlusu Aleaddin Yakan ise kendi isteği ile altyapı antrenörlüğümüzden ayrılmış ve Trabzonspor'a geçmiştir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz