« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'de ilk raund

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Sarı lacivertli kulübün Genel Kurulu bugün toplanıyor

Acıbadem İstek Vakfı Konferans Salonu'ndaki kongre 10.30'da başlayacak. Başkan adayları konuşma yapacak, ardından yönetimin ibrası ile 2000 yılının bütçesi karara bağlanacak. Yeni başkan ve yönetim kurulu için yarın oylama yapılacak...

Adaylar konuşacak Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün başlıyor. Acıbadem İSTEK Vakfı Konferans Salonu'nda 2 gün sürecek olağan genel kurulun ilk gününde adayları konuşma yaparak, genel kurul üyelerine plan ve programlarını anlatacak. Ayrıca geçmiş yönetimin ibrası ile 2000 yılının bütçesi görüşülecek. Aidatlarını yatıran 7 bin 524 genel kurul üyesi kongrede oy kullanma hakkına sahip.

Bütçe tartışılacak Saat 10.30'da başlayacak kongre öncesinde Aziz Yıldırım, Vefa Küçük ve Lüfü Tomuş adaylığını açıkladı. 98 seçiminde bir oy farkla başkan olan Aziz Yıldırım, rövanş niteliği taşıyan bu seçimde yine Vefa Küçük ile yarışacak. 2000 yılı için öngörülen 30 trilyon 380 milyar liralık bütçe oylamaya sunulacak. Öte yandan Fenerbahçe Kulubü'nün yeni başkan ve yönetim kurulunun seçileceği genel kurulda, 1550 üyenin ilk kez oy kullanabileceği bildirildi.

32. başkan seçilecek

Fenerbahçe Genel Kurulu yarın 32'nci başkanı seçecek. Sarı lacivertli kulübün 93 yıllık geçmişinde en uzun süre görev yapan isim 19 yıl üst üste bu koltukta oturan Sabri Toprak. Toprak'ı 17 yıl ile Şükrü Saraçoğlu, 12 yıl ile Faruk Ilgaz takip ediyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.