Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'de büyük kavga

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Denizlisporlu Ümit'i Beşiktaş kapınca Kalkavan köpürdü

Asbaşkan Şadan Kalkavan, iki gün önce anlaştığı Ümit'in, Beşiktaş'a kaptırılmasından Başkan Aziz Yıldırım'ı sorumlu tuttu. Kalkavan bugün, Futbol Şubesi Sorumluluğu ve Transfer Komitesi Başkanlığı görevlerinden istifa ettiğini açıklayacak.

Yıldırım'dan suçlama

F.Bahçe yönetimi fena karıştı... Başkan Aziz Yıldırım, isim vermeden yönetici arkadaşlarını basına haber sızdırmakla suçladı. Buna karşın Asbaşkan Şadan Kalkavan, ‘‘Sayın Yıldırım, benim, futbol şubesinin başında olmamdan rahatsızlık duyuyor’’ dedi. Kalkavan bugün, Futbol Şubesi Sorumluluğu ve Transfer Komitesi Başkanlığı görevlerinden istifa edecek.

Sır tutamıyoruz

Sarı lacivertli yönetimdeki krizin ilk belirtileri Başkan Yıldırım'ın dün sabah yaptığı açıklamayla kendini gösterdi. Yıldırım, ‘‘Hiçbir şeyi gizleyemiyoruz. Transferde gündeme gelen oyuncunun ismi hemen basına sızıyor. Bu yüzden herhangi bir temasta sorun yaşıyoruz’’ dedi.

Kalkavan'ın tepkisi

Buna karşın Futbol Şubesi Sorumlusu Şadan Kalkavan, daha önce anlaşma yaptığı Denizlisporlu Ümit'in Beşiktaş'a transfer olmasının ardından Başkan Yıldırım'a yönelik zehir zemberek bir açıklama yaptı. Aziz Yıldırım'ın tutumu yüzünden bu futbolcuyu Beşiktaş'a kaptırdıklarını öne süren Kalkavan şunları söyledi:

Urhan ile anlaşmıştım

‘‘Ümit için Denizlispor Başkanı Selami Urhan ile daha önceden anlaştım. Sayın Yıldırım'a da bu transferi bitirdiğimi söyledim. Ancak pahalı buldu. Kendisine Denizlispor Başkanı'nın, Beşiktaş'tan pazar gününe kadar süre istediğini anlattım. Blöf yapıldığını iddia etti. Ardından Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'yi arayıp, 'Ümit'e talip misiniz?' diye sordum.

Centilmenlik anlaşması

Bilgili, 'Centilmenlik anlaşmasını siz bozdunuz. Bu yüzden Ümit'le ilgileniyoruz' dedi. Bütün bunlara rağmen Yıldırım, transferin gerçekleşmemesi için ne gerekiyorsa yaptı. Herhalde benim, futbol şubesinin başında olmamdan rahatsızlık duyuyor. Hiç rahatsız olmasın, gerekirse istifa ederim. Sade bir yönetici olarak görevi sürdürürüm.

Benden kaçıyor

Bugün (dün) saat 16.00'ya kadar kendisini defalarca telefonla aradım ancak bir türlü ulaşamadım. Benden kaçıyor. Davul başkasının, tokmak başkasının elinde olmaz. Beni seçim malzemesi olarak kullandı. Ama artık kendimi kullandırtmayacağım.’’ Konuyu bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısına getirecek olan Kalkavan, Futbol Şubesi Sorumluluğu ve Transfer Komitesi Başkanlığı görevlerinden istifa ettiğini de açıklayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler