« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'de anahtar Zico

Tatil için dün ülkesine giden Zico’nun avukatıyla bir kez daha masaya oturacak olan yönetim, şartlarda anlaştığı taktirde transfer çalışmaları için düğmeye basacak.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Yönetimi bütün planlarını Arthur Zico ile yapılacak anlaşmaya göre harakete geçirecek. Sarı lacivertli takımdaki ilk yılında lig şampiyonluğunu ve Süper Kupa’yı elde eden Brezilyalı teknik adam ile bu yılın devre arasında devam etme kararı alan yönetim, hüsranla biten yılın ardından sessizliğe büründü. Zico yönetiminde sezona iyi başlayan ve özellikla Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde elde ettiği başarı ile Türkiye’nin gururu olan takımın, çeyrek finalde elendikten sonra ligde de yarıştan kopması yönetimin huzurunu bozdu.

Taraftarın da büyük sevgisini kazanan Zico’nun avukatı aracılığı ile kulübe şartlarını bildirmesi ve geçen sezon kazandığı paraya en az 1 milyon Euro’luk zam istemesi üzerine imza beklenen tarihte atılmadı. Trabzonspor maçı sonrasında "Fenerbahçe’de göreve devam edecek misiniz?" şeklindeki soruya "Bilemiyorum" cevabını veren Brezilyalı çalıştırıcının yurt dışından gelen teklifleri de beklettiği öğrenildi. Fenerbahçe’de kalmak istediğini her fırsatta dile getiren ünlü teknik adam, tatil için gittiği ülkesinde Fenerbahçe’nin vereceği kararı bekleyecek.

Avukatı İstanbul’da

Haftalık toplantısını dün gece yapan F.Bahçe Yönetimi, İstanbul’a çağırdığı Zico’nun Avukatı ile bir kez daha masaya oturacak. Teknik direktör problemini çözdükten sonra transfer çalışmalarına başlayacak olan yönetim, yurt içi ve yurt dışında listeye aldığı bir çok futbolcu ile resmi temas kuracak. Listesinin ilk sırasında Mehmet Topuz’un ismi bulunuyor. Kayserispor kulübü 6 milyon dolarlık bonservis bedeli isteğinden vazgeçmiyor. Bu yüzden F.Bahçe cephesinde şimdilik bekleme hali devam ediyor.

Taraftar Zico’yu istiyor

F.BAHÇELİ taraftarlar teknik direktör Arthur Zico’nun göreve devam etmesini istiyor. Sarı lacivertli taraftarların en uğrak sitesi olan antu.com’da yapılan ankete katılanların büyük bir çoğunluğu Brezilyalı çalıştırıcıdan yana oy kullandı. 2494 katılımcıdan 1544’ü (yüzde 61.90) Zico kalmalı, 950’si (38.09) gitmeli şeklinde oy kullandılar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler