« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'yi kahreden tablo: 6 sezonda 108.5 milyon Euro kayıp

Lviv’deki 3-0’lık yenilgi, sarı lacivertli savunmadaki büyük sıkıntıyı ortaya koydu. Alves-Kjaer ikilisine alternatif aranmaya başlandı. Orta sahada ise görüldü ki Emre Belözoğlu’nun yerini dolduracak bir ayak yok. Van Persie ise dört gözle bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SHAKHTAR Donetsk karşısında alınan 3-0’lık yenilgi sonrası Fenerbahçe’de Devler Ligi özlemi yine dinmedi... Şampiyonlar Ligi’nden 7. sezonda da uzak kalacak olan sarı lacivertliler yoluna devam edeceği UEFA Avrupa Ligi play off turundaki rakibini beklerken, saha içindeki sıkıntılarına da çare aramaya başladı...

En son 2008-09 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe, sahadaki başarısının yanısıra önemli bir maddi kaynaktan da mahsur kaldı.
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nden uzak kaldığı sezonlarda toplam yaklaşık 108.5 milyon Euro’dan olurken, S.Donetsk mücadelesinin ardından yapılan özeleştirilere ve belirlenen çözüm yollarına gelin hep birlikte bakalım...


1-ÇARE ROBIN VAN PERSIE
ALVES’in kaçırdığı gol dönüm noktasıydı. Hemen ardından Pereira da atıldı ve akabinde S.Donetsk’in ikinci golü geldi. Değerlendirilemeyen net gol pozisyonlarının ardından, Van Persie’nin bir an önce takıma katılması gerektiği fikri ağır basıyor. Fernandao ve Sow, mevcut performanslarıyla şu an beklentileri karşılayamıyor.

Fenerbahçeyi kahreden tablo: 6 sezonda 108.5 milyon Euro kayıp

2- ARANAN ADAM EMRE BELÖZOĞLU
VITOR Pereira’nın en büyük sıkıntısı ise orta alandaki eksiklik. Sarı lacivertli takımın bu bölgesinde oynayan Meireles, Souza ve Mehmet Topal’ın birbirine yakın tarzda isimler olması, Portekizli teknik adamı sıkıntıya sokuyor. Diego ise istikrarsız. Orta alana yeni bir Emre Belözoğlu aranıyor.

Fenerbahçeyi kahreden tablo: 6 sezonda 108.5 milyon Euro kayıp

3- SAVUNMANIN GÖBEĞİ ÇOK AĞIR
TIPKI orta alan gibi iki stoperin de aynı tarzda ve ağır olmaları defansta da sıkıntı yaratıyor. Bugüne kadar oynanan karşılaşmaların ardından Alves ve Kjaer ikilisinden birinin kulübeye alınması fikri ağır basmaya başladı. Takımda orta alandaki çeşitlilik azlığı, şu an stoper bölgesinde de var.


4- ZAMAN EN İYİ İLAÇ OLACAK
F.BAHÇE cephesinde ileriye dönük takımın umut verdiği konusunda fikir birliği var. Pereira da maçtan sonra futbolcularını bu konuda övdü ve sahada sergiledikleri kişilikli mücadeleden dolayı tebrik etti. Portekizli hoca özellikle ikinci yarıdaki oyundan memnun. Ancak, zamanın en iyi ilaç olacağına da inanıyor.


108.5 MİLYON EURO KASA BOMBOŞ
BU geçen yılların neticesinde Fenerbahçe’nin 6 sezonda kaybı, gruplara kalma ihtimali göz önüne alınarak toplam 108.5 milyon Euro’yu buldu. Böylece büyük bir para kasaya girmemiş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler