« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'yi biber gazı vurdu

Güvenlik güçleri ile Ankaragücü taraftarları arasındaki tartışmayı polis biber gazı sıkarak önlemek istedi. Bundan en çok F.Bahçe kafilesi etkilendi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

MAÇ ÖNCESİNDE ARBEDE YAŞANDI

BAŞKENT’teki zorlu karşılaşma öncesi Fenerbahçe kafilesinin stada gelişi sırasında olaylar çıktı. Güvenlik güçleri ile Ankaragücü taraftarları arasındaki tartışmalar sonucunda polisler biber gazı kullanmak zorunda kalınca ortalık karıştı. Taşkınlık yapan Ankaragücü taraftarlarını dağıtmak isteyen polisin sıktığı biber gazı o sırada stadın arka kapısından giriş yapan Fenerbahçe otobüsünden inen kafileyi olumsuz etkiledi.

Tepki gösterdiler

Biber gazından etkilenen sarı lacivertli oyuncular, ağız ve burunlarını ceketleriyle kapatmayı deneyerek, koşar adımlarla stada giriş yaptılar.

Esen sert rüzgarın etkisiyle yayılan gaz, nefes almayı zorlaştırırken Fenerbahçe kafilesi güçlükle soyunma odasına ulaştı. Fenerbahçeli yöneticiler de takımla birlikte 19 Mayıs Stadı’na geldiği için biber gazından etkilendiler ve bu olaya büyük tepki gösterdiler.

Siteden açıklama

Fenerbahçe Kulübü’nün olaylarla ilgili resmi sitesinden, “Biber gazı ile karşılandık” başlığıyla yapılan açıklamasında “Yine istenmeyen olaylar yaşandı. Ortalığı saran ağır biber gazı kokusu, oyuncularımızı olumsuz etkiledi” denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz