« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Fenerbahçe'yi Avrupa’nın en büyüğü yapacağım'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa’nın devleri ile boy ölçüşecek düzeyde oldularını savunarak, "Böyle bir takımın neden şimdiye kadar Avrupa’da başarılı olamadığını anlayamıyorum" dedi. Brezilyalı teknik adam, F.Bahçe'yi Avrupa’nın en büyük kulübü yapacağını iddia etti.

Mehmet ÇİFTÇİ MADRİD, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin Brezilyalı Teknik Direktörü Zico, sarı lacivertli kulübe gelişinin ilk ayını Brezilya’da yayımlanan Lancenet Gazetesi’ne değerlendirdi.

İstanbul’da yaşamanın Japonya ve Brezilya’dan farklı olduğunu ifade eden Zico, "Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye tamamen adapte oldum. Taraftarın bana gösterdiği yakın ilgi sayesinde ülkeye çabuk alıştım." dedi.

Fenerbahçe’ye övgüler yağdıran Brezilyalı teknik adam, "Fenerbahçe hem para hem de oyuncu kalitesi bakımından Avrupa’nın devleri ile boy ölçüşecek düzeyde. Böyle bir takım neden şimdiye kadar Avrupa’da başarılı olamadı anlayamıyorum. Fenerbahçe'yi Avrupa’nın en büyük kulübü yapacağım. Fenerbahçe'deki potansiyel, bu kulübün Şampiyonlar Ligi kupasını kazanması için yeter de artar bile" diye konuştu.

"BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK MALZEME VAR"

Takımın güzel bir hazırlık dönemi geçirdiğini, artık bunu hem lige hemde Şampiyonlar Ligi'ne yansıtmanın zamanı geldiğini vurgulayan Zico, "Bizden herkes çok şeyler bekliyor. Bu beklentilere cevap verebilmek için yeterli malzeme elimde var, umarım bu sene Fenerbahçe hem ligde özellikle Avrupa'da başarılı olacaktır" dedi.

Türkiye’de antrenörlerin üzerine büyük sorumluluklar düştüğüne işaret eden Zico, teknik direktörlerin hata yapması halinde hemen gönderildiğini, bunun bilincinde olarak çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

"ORGANİZE FUTBOLU GETİRECEĞİM"

Yabancıların Türk futbolcusundan ne farkı ne de üstünlüğünün olması gerektiğini belirten Zico, Fenerbahçe’ye gelen oyuncunun kendisini takımdan biri gibi görerek çalışmasını istedi.
 
"GAZETECİLERE ÖZEL GÜNLER AYIRIYORUM"

Zico, Türk gazetecilerle belli günlerde biraraya gelerek iyi bir dialog kurmak istediğini, bunda da başarılı olduğunu belirterek, "Gazetecilerle asla maç öncesi konuşmak istemiyorum. Onlara özel günler ayırıyorum. Elimden geldiği kadar özel ropörtajlar veriyorum. Bana saygu duyuyorlar ben de onların çalışmalarına saygı duyuyorum" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz