Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'ye gözdağı verdi

Trabzonspor’un Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, kupayı kazanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, maçtan sonra Fenerbahçe’nin 27 yıldır kupayı kazamadığı gerçeğinin ön plana çıkarılmasını yadırgadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Hacısalihoğlu, Fenerbahçe’yi çok sevdiğini ve taktir ettiğini belirterek, “Türkiye’de en iyi anlaştığımız kulüplerin başında Fenerbahçe geliyor. Fenerbahçe, Türkiye Kupası’nı 27 yıldır alamadıysa sayısız kez Türkiye Ligi şampiyonu oldu. Trabzonspor da 26 yıldır şampiyon olamadı; ama hiçbir zaman büyüklüğünden bir adım geri gitmedi. Bu anlamda Trabzonspor’un kaderi ile Fenerbahçe’ninki çakışıyor. Bu durum iki kulübün büyüklüğüne ve başarılarına gölge düşürmez” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ TÜRKİYE’NİN TARTIŞMASIZ EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜDÜR

Hayrettin Hacısalihoğlu, teknik direktör Şenol Güneş’e duyduğu güveni şu sözlerle ifade etti:  "Şenol Güneş, tartışmasız Türkiye’nin en iyi teknik direktörüdür. Dünyanın da en iyi teknik adamlarından bir tanesidir. 2002 Dünya şampiyonasından sonra yılın antrenörü seçilerek de bunu kanıtlamıştır. Türkiye, için özellikle Trabzonspor için en uygun teknik direktördür. aman zaman haksız eleştirilere maruz kaldı. Ama bunlara in iyi cevabı elde ettiği başarılarla verdi. Kupa zaferimiz de bu cevaplardan bir tanesiydi."

FENERBAHÇE’NİN BÜYÜKLÜĞÜ KUPA KAZANMAKLA ÖLÇÜLEMEZ

Türkiye’de en iyi anlaştığı kulüplerin başında Fenerbahçe'nin geldiğini kaydeden Hacısalihoğlu, "Biz Fenerbahçe’yi hem taktir ediyor, hem de çok seviyoruz. Maçtan sonra Fenerbahçe’nin 27 yıldır kupayı alamaması gerçeğinin ön plana çıkarılması yadırgatıcı. Fenerbahçe’nin büyüklüğüyle emsal gösterilemeyecek bir hareket. Fenerbahçe Türkiye Kupası’nı 27 yıldır alamadıysa sayısız kez Türkiye Ligi şampiyonu oldu. Bunu söylerken, ne Fenerbahçe’yi savunmanın ne de Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlatmanın benim görevim olmadığını biliyorum. Trabzonspor da 26 yıldır şampiyon olamadı; ama hiçbir zaman büyüklüğünden bir adım geri gitmedi. Bu anlamda Trabzonspor’un kaderi ile Fenerbahçe’ninki çakışıyor. Bizim de Fenerbahçe’nin de büyüklüğü kupa kazanamamakla, şampiyon olamamakla değişmedi, değişmez." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE’Yİ LİGDE DE YENECEĞİZ

Şampiyonun kim olacağı Trabzonspor’u hiç ilgilendirmediğini vurgulayan Hacısalihoğlu, "Trabzonspor bütün maçlara 3 puan parolasıyla çıkar. Fenerbahçe’yle yapacağımız lig maçını kazanacağız.  Biz şampiyon olamıyorsak kim olursa olsun. Trabzonspor, bütün maçlarına kazanmak amacıyla çıkar." ifadeleriyle sözlerini bitirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler