« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'ye dünya yıldızı

Dün Bayan Basketbol Takımı'na dünyanın en ünlü oyuncusu olan Diana Taurasi'yi katan Fenerbahçe Kulübü, şimdi de Bayan Voleybol Takımı'na bir yıldız oyuncuyu aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayan voleybolda Dünya yıldızlarından Lioubov Chachkova, 2 yıl süreyle Fenerbahçe Acıbadem forması giyecek.

Fenerbahçe Spor Kulübü, mevcut başarılarında istikrar sağlamak ve başarılarını artırmak amacıyla tüm branşlardaki tranfer çalışmalarını sürdürüyor. Bu sezon mücadele ettiği tüm kulvarlarda rakiplerinin korkulu rüyası olan ve sezonu 4 kupayla kapatan Fenerbahçe Acıbadem, kadrosunu Dünyaca ünlü bir yıldızla güçlendirdi. Ekaterina Gamova, Natasa Osmokrovic gibi yıldızları kadrosunda barındıran Fenerbahçe Acıbadem, Monte Schiavo Jesi’de forma giyen Lioubov Chachkova Kılıç’ı renklerine kattı.

Kariyerinde birçok kupa kazanan ve bireysel anlamda birçok ödüle layık görülen Lioubov Chachkova, kariyerine ülkesi Rusya’nın CSKA Moskova takımda başladı. CSKA Moskova, Rossy Moskova, Ekateringburg, Eczacıbaşı, Bergamo, Murcia, Zarechie Odintsovo gibi takımlarda forma giyen Rus smaçör, Murcia takımı ile 3, Eczacıbaşı ve Bergamo ile ise 2 şampiyonluk yaşadı  2006 yılında Avrupa’nın en iyi oyuncusu seçilen 33 yaşındaki Chachkova, 2007 yılında Murcia takımıyla CEV Top Teams kupasını kazandı. Rus smaçör bu turnuvada en iyi oyuncu ve en iyi servis atan oyuncu seçildi. Lioubov Chachkova, Rus Milli Takımıyla 1999 yılında World Grand Prix, 2001 yılında Avrupa Şampiyonu ve 2006 yılında Dünya Şampiyonluğu yaşadı

Dünyaca ünlü Rus smaçörün Fenerbahçe Acıbadem’e transferinde eski voleybolcu olan eşi Aytaç Kılıç’ın büyük desteği oldu.  

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler