« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'ye de gol atacağım

Kasımpaşa'nın 6 golle en golcü oyuncusu olan Andre Moritz haftasonu Fenerbahçe maçında da gol atmayı hedeflediğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Kasımpaşa'nın 6 golle bu  sezon şu ana kadar en golcü oyuncusu olan Andre Francisco Moritz, Fenerbahçe ile  hafta sonu yapacakları maçta sarı-lacivertlilere gol atmayı hedefliyor.
Kasımpaşa'da 3. sezonunu yaşayan ve kendi çabasıyla takım arkadaşlarından  Türkçe öğrenen Moritz, soruları da Türkçe olarak yanıtladı. 23  yaşındaki Brezilyalı futbolcu, ligde şu ana kadar 6 kez fileleri havalandırdığını  kaydederek, “Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray ile oynadık, üçüne de gol  attım. Şimdi sırada Fenerbahçe maçı var. İnşallah Fenerbahçe'ye de gol atacağım”  dedi.
Fenerbahçe'nin çok büyük bir takım olduğunu vurgulayan Moritz,  “Rakibimiz bu ligin en iyi takımlarından birisi. Son maçlarında yenildiler. Biz  ise Trabzonspor'u yenerek moral kazandık. Tabii ki kolay maç değil, ama her şey  olabilir. Bizim moralimiz iyi, ligde son 5 hafta çok puan aldık. İnşallah  Kadıköy'den de puan alacağız” diye konuştu.

ALEX'İ ÖRNEK ALDIM

Moritz, Fenerbahçe'de çok iyi Brezilyalı futbolcular olduğunu, küçükken  Alex'in maçlarını izlediğini ve kendisine onu örnek aldığını söyledi.
Moritz'in Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcuları hakkındaki görüşleri  şöyle:
Roberto Carlos: Çok büyük bir futbolcu. Brezilya Milli Takımı'nda  oynamış, Dünya Kupası almış biri.
Alex: “Müthiş bir oyuncu. Ben küçükken onun her maçını izliyordum. Onun  gibi olmak istiyordum. Alex'i örnek aldım. Şimdi ona karşı oynayacağım için çok  mutluyum. Maçtan sonra Alex'in formasını alacağım.
Dos Santos: Brezilya'da Corinthians'ta müthiş oynadı. Şimdi Brezilya  Milli Takımı'nda oynuyor. Burada belki aynı performansı gösteremedi, ama daha iyi  olacak. Çünkü çok iyi bir futbolcu.
Cristian: Çok kuvvetli bir oyuncu. Defansif bir orta saha. Sert oynuyor.  Türkiye Ligi'ne uygun bir oyuncu.
Deivid: Onu çok beğeniyorum. Brezilya'da daha önce forvet oynadı, çok gol  attı. Bu sezon fazla oynamıyor. Daha önce çok iyi oynadı ve çok gol attı. Belki  bizim maçta oynayacak. Çok tehlikeli bir oyuncu.
Vederson: Vederson benim yakın arkadaşım. Çok iyi ve tehlikeli bir  oyuncu.
Bilica: Geçen sezon Sivasspor'da çok iyi oynadı. Çok kuvvetli bir oyuncu.  Fenerbahçe'de bu hafta oynamaması bizim için çok iyi.

BENİM POZİSYONUMDA GOL KRALI OLMAK KOLAY DEĞİL

Ligde 6 golle, gol krallığı yarışmasında 3. sırayı paylaşan Brezilyalı  futbolcu, kendi mevkisinde oynayan bir oyuncunun gol kralı olmasının kolay  olmadığını söyledi.
Gol atınca kendisine güveninin arttığını, daha iyi performans  sergilediğini anlatan Moritz, şöyle devam etti:
“Gol krallığını değil, öncelikle takımımın 3 puan almasını düşünüyorum.  Tabii ki gol atmak çok güzel bir şey, ama ben forvet arkasında oynuyorum. Benim  asıl işim gol değil. Tabii ki gol atabilirim, ancak benim pozisyonumda gol kralı  olmak kolay değil. Şu anda iyi gidiyorum, inşallah böyle devam eder.”

4 BÜYÜK TAKIMDA OYNAMAK İSTERİM

Andre Francisco Moritz, Kasımpaşa ile olan sözleşmesinin sezon sonunda  sona ereceğini belirterek, “Türkiye'de 4 büyük takımdan birinde oynamak isterim,  ama bunu şimdi düşünmüyorum. Çünkü bunu düşünürsem, belki sahada performansım  düşer. Ben oyunuma bakıyorum. Sonra ne gelecek göreceğiz” dedi.
Brezilya Milli Takımı'nda da oynamak istediğini, ancak bunun kolay  olmadığını anlatan Moritz, “Brezilya'da çok iyi futbolcular var, ancak ben de  kendime güveniyorum. Şimdi iyi gidiyorum. İnşallah daha iyi bir takımda da
oynayacağım. Her şey daha da iyi olacak. Üç  senedir buradayım. Türkiye'de çok
mutluyum, burayı çok seviyorum.  Burada kalmak benim için daha iyi. İnşallah  burada büyük bir takımda oynarım” diye konuştu.
Önceleri kendisini görenlerin Beşiktaşlı Delgado sandığını, ancak şimdi  herkesin kendisini tanıdığını dile getiren Moritz, “Ben kendimi Delgado'ya  benzetmiyorum, ama herkes öyle diyor. Önceleri beni gören herkes 'Delgado  Delgado' diyordu. Ama şimdi beni tanıyorlar, ismimi söyleyip, imza istiyorlar. Bu  da beni çok mutlu ediyor. Çünkü önceleri 'Delgado' diyorlardı, beni kimse  tanımıyordu. Ama şimdi herkes beni tanıyor” dedi.

TÜRK FUTBOLUNA ALIŞTIĞIM İÇİN PERFORMANSIM ARTTI

Türkiye'de 3. sezonunu yaşadığını kaydeden Moritz, ilk iki sezon  zorlandığını, Türk futboluna alıştığı için bu sezon daha iyi bir performans  sergilediğini söyledi.
Türkiye'deki futbolun Brezilya'daki gibi olmadığını ifade eden genç  futbolcu, “Burada çok sert bir futbol var. İlk iki sene sezon başına ortalama 20  maç oynadım, ama en fazla 8-10 maç ilk 11'de oynamışımdır. Üst üste oynamıyordum.  Şimdi Türk futboluna alıştım, nasıl oynayacağımı, sahada ne yapmam gerektiğini  biliyorum. Her hafta oynayınca da performansım artıyor” diye konuştu.
Moritz, Türkçe'yi öğrenmek için özel ders almadığını, arkadaşlarından  öğrendiğini söyledi. Türkiye'ye geldiğinde biraz İngilizce bildiğini anlatan  Brezilyalı futbolcu, “Takımda da İngilizce bilen arkadaşlar vardı. Her zaman  kelimelerin Türkçe'sini soruyordum. Böyle başladı ve takım arkadaşlarım bana  Türkçe öğretti” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler