« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'nin yenilgilerine alıştık

Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, en yakın zamanda bir Avrupa Kupası final maçı oynanmasını arzu ettiğini söyledi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Açılış için stada gelen Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamada, kendilerini UEFA'da bugünlere getiren Galatasaray'ın böyle bir stada sahip olmasına inandıkları için bu stadın yapılmasına karar verdiklerini belirterek, Türkiye'nin, geleceğe yönelik futbol şampiyonaları için böyle bir stadı kazanmasını görev telakki ettiklerini dile getirdi.

Erdoğan, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve şimdiki başkan Adnan Polat'ın konuyla yakından ilgilendiğini, bu nedenle böyle bir adım atmaya karar verdiklerini vurgulayarak, "Stadın inşaat aşamasındaki ilk kesintiler ihaleyi alan arkadaşlardan kaynaklandı. Kesinti olunca TOKİ olarak stadın yapımını üstlendik. Bu süreçte Varyap ve Uzunlar firmaları da projeye dahil oldu. Statla beraber buraya metro da geldi. Metro yatırımının yanında çok ciddi bir kavşak düzenlemesi var. Bunların hepsi stada yönelik olarak atılmış adımlar. Çünkü statların dolması ve boşalması anlık meseleler. Bu yüzden bu hesapların iyi yapılması lazım. Mesela bu stat yarım saat içinde boşalacak" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Türk Telekom Arena'da bir final rüyanız var mı?" şeklindeki soruyu da, "En yakın zamanda artık bunları yakalayalım" diye yanıtladı.

Son olarak Başbakan, Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası maçında Yeni Malatyaspor'a yenildiğinin belirtilmesi üzerine de, "Biz alıştık bu işlere" yorumunu yaptı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz