« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'nin yeni formaları tanıtıldı

Fenerbahçe'nin 2012-2013 sezonunda giyeceği formaların tanıtımı yapıldı. Brezilyalı kaptan Alex de Souza'nın organizasyonda katılmaması da dikkatlerden kaçmadı...

Emek KAPLANGİL
SON GÜNCELLEME

Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü terasında düzenlenen organizasyonla, sarı-lacivertlilerin yeni sezonda giyeceği formalar basına ve davetlilere tanıtıldı.

İŞTE YENİ FORMALAR - Süleyman Arat'ın objektifinden

Forma tanıtımında kulüp yöneticileri ile sarı-lacivertli futbol takımının teknik heyeti ve futbolcular da hazır bulundu. Futbolculardan Alex de Souza, organizasyona katılmadı. Özel şovlar eşliğinde sahneye çıkan futbolcular ve mankenler, 3 değişik formanın tanıtımını yaptı.

KAYBEDENLER KULÜBÜ 

Başkan Aziz Yıldırım'ın, forma tanıtımına katılmaktan son anda vazgeçtiği öğrenildi. Lansmanda teknik direktör Aykut Kocaman ile Asbaşkan Ali Yıldırım da yer aldı.

GÖRSEL ŞÖLEN

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 'mapping' adı verilen muhteşem ses ve görsel şölen sergilendi. Gösteride stadın yan yüzü ve çatısı adeta sinema ekranı olarak kullanıldı.

Defileye katılım yoğun olmasına rağmen basın mensupları, davetliler ve sponsorların dışında taraftar bulunmadı. Gecenin sunuculuğunu ise Murat Başoglu üstlendi.

"FENERİUM İLE GURUR DUYUYORUZ"

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, şu ifadeleri kullandı:
"Sevgili Fenerbahçeliler, yola çıkalı tam 12 yıl oldu. Şimdi görüyorum ki, Fenerium, Büyük Fenerbahçe Ailesi'nin kıdemli üyelerinden biri olarak büyük bir başarıyla yoluna devam ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü için bir gelenektir öncü olmak... Fenerium da 'öncü' olmanın yanına 'örnek' olma vizyonunu da ekleyerek, sizlerin desteğiyle bugün Türk Spor Ekonomisinin en önemli paydaşlarından biri haline geldi. Bu başarı bugün burada bulunan sizlerin. Bu başarı dünyanın dört bir yanındaki Fenerbahçelilerin. Bu başarı hepimizin.

Sevgili Fenerbahçeliler; Fenerium bugün 12 yaşında. Bugün 70 mağaza, 200 corner, birçok gezici mağazalarımızla ülkemizin her bölgesinde; dünya'nın dört bir yanında ise sanal mağazalarımız sayesinde Fenerbahçeliler ile buluşuyoruz. Feneriumların çok önemli bir misyonu var. Maça gitmek, tribünde yer almak, bir sporcumuzla kucaklaşmak gibidir; Feneriumlara adım atmak. Fenerbahçe ile kucaklaşmaktır Fenerium. Biz Fenerbahçeliler, Fenerium ile gurur duyuyoruz. Her fırsatta desteğimizi, ilgimizi Feneriumlara taşımamız da bundandır. Emeği geçen herkese ve bu ilgiyi gün be gün artıran taraftarlarımıza çok teşekkür ederim. Mağazalarımızda yer alan 6500 çeşit ürünün tedarikçilerine de bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum."

"SONSUZA KADAR FENERBAHÇE"

Ardından sahneye çıkan Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman, öncelikle herkese "hoş geldiniz" dedi. Ardından yeni sezon formaları hakkında kısa bir bilgi veren Aydın Kirman, "Sonuna kadar, sonsuza kadar Fenerbahçe" diyerek sözlerini tamamladı.

FENERBAHÇE MARŞI'YLA BİTTİ

Forma tanıtımı, Fenerbahçe Marşı eşliğinde futbolcular ile mankenlerin aynı sahneye çıkıp davetlileri selamlamasıyla sona erdi.

FORMALARI TANIYALIM

Fenerbahçe Kulübü'nün sitesinde yer alan formalarla ilgili bilgiler şöyle:
"Fenerbahçe'nin uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan formalarında özel kumaşlar ve teknolojiler kullanıldı. Kumaş üzerinde uygulanan adidas ClimaCool teknolojisi ile spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit ediliyor, özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Futbolcuların vücut ısıları 90 dakika boyunca ideal seviyede tutularak, dayanıklılıkları artırılıyor.

FB Lisanslı Ürün Kontrolü

Fenerbahçe Spor Kulübü 2012/2013 sezon formalarında sahtecilikle mücadele anlamında bir yeniliğe de imza atarak hologram üzerinde kare kod uygulamasına geçiyor. Artık taraftarlar formalardaki kare kodu GooglePlay'den indirdikleri "FB Lisanslı Ürün Kontrol" isimli Android uygulaması ile cep telefonlarından okutarak satın aldıkları formaların tüm bilgilerine kolayca ulaşabilecekler. Bu uygulama ile Fenerbahçe taraftarları hem ürünlerinin orjinalliğini teyid etmiş olacaklar hem de yapacakları her sorgulama ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nün olası sahte ürünlerin yerlerini de tespit etmesine yardımcı olacaklar.

Fenerbahçe Spor Kulübü Profesyonel Futbol A Takımı, 2012/ 2013 Futbol Sezonu'nda üç farklı formayla mücadele edecek. Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan değerlerin ilham verdiği yeni formaların her biri, Fenerbahçe tarih ve nüanslarından izler taşıyor.

2013 EFSANE ÇUBUKLU FORMA

Efsane çubuklu forma geleneği olduğu gibi tasarım detayında üç temel unsuru içerisinde barındırıyor: Fenerbahçe Spor Kulübü' nün şanlı tarihi, sporcuları ve taraftarının gücü.

Arka plandan gelen retro mavi renkteki minik kanarya desenleri, en önde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün lacivert rengini 3 boyutlu bir efektle oluşturuyor.

Bütün bu detaylar bir araya geldiğinde Fenerbahçe Spor Kulübü' nün logosu ön plana çıkıyor. Herkesi etrafında toplayan, tüm Fenerbahçelilerin göğsünde gururla taşıdığı bu Büyük Arma, ışığıyla Tüm Türkiye'yi aydınlatarak, Fenerbahçe'nin tüm Türkiye'nin Spor Kulübü olduğunun altını çiziyor.

Bu sezon tam ortadaki çubuğun her iki yanına ince çizgiler eklenerek, Efsane Çubuklunun sağlam duruşu, güven ve dayanıklılığın da vurgusu yapılıyor.

2013 GÖLGE KANARYA FORMA

2012 / 2013 sezonu için özel olarak tasarlanan Gölge Kanarya forma antrasit ve planet mavi renklerin kombinasyonundan oluşuyor ve çubuk desenini baz alıyor.

Daha önce hiç kullanılmamış, sadece Fenebahçe'ye özgü eşsiz tasarım detayı ise formanın göğüs kısmında yer alan ve yakından bakıldığında daha net görülebilen "GÖLGE KANARYA" figürü.

"GölgeKanarya", görkemli görüntüsüyle, Fenerbahçe'nin ve onun temsil ettiği her kavramın bekçisi, koruyucusu, aynı zamanda gizli gücü. Her zaman orada ve gerektiğinde öne çıkmaya hazır. Onun bu "güçlü" etkisi, derinliklerde bile kendini rahatça hissettiriyor.

2013 ARMA FORMA

2012 - 2013 sezonunun arma forması, lacivert-beyaz zemini ve ortadan geçen sarı çizgisiyle, Fenerbahçe logosu içerisinde yeralan renkleri formaya yansıtıyor, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün asaletinin, kudretinin ve bu kulübe duyulan gıptanın simgesi haline geliyor.

Arma forma, tasarımında barındırdığı farklı renkler ve bu renklerin uygulandığı farklı kumaşlarla, Fenerbahçe camiasının ayrıcalığını da ifade etmeyi amaçlıyor.

Göğüste, lacivert zemin üzerinde yer alan Fenerbahçe logosu ile birlikte, "Fenerbahçeli olma"nın verdiği güç ve asalet vurgulanıyor.

Yeni sezon Fenerbahçe formaları ve taraftar ürünleri, Fenerium Mağazaları ve adidas satış noktalarında 28 Temmuz Cumartesi gününden itibaren satın alınabilecek. Futbol takımının giydiği orijinal maç formaları 99 TL, taraftar formaları ise 60 TL' den satışa sunulacak."


Bunları da Beğenebilirsiniz