« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Fenerbahçe'nin soyulması söz konusu değil'

Fenerbahçe Kulübü, derneklere satılan kombinelerin taraftarlara farklı bedellerle satılmasının, kulüp dışında gelişen bir olay olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bugün bazı gazetelerde “Bu para nereye gidiyor” ve “Feneri soydular” başlıklarıyla verilen haberler üzerine, kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “Fenerbahçe Kulübü'nün soyulması veya zarara uğratılması söz konusu değildir” denildi.

Sorunun, iki taraftar derneği arasındaki çekişmeden kaynaklandığı vurglanan açıklamada, “Fenerbahçe, sadece şimdi değil, 10 yıldır derneklere toplu kombine satışı yapmakta ve bu herkesçe bilinmektedir. Fenerbahçe Kulübü'nün derneklere kombine kartları verdiği rakam bellidir ve derneklere fatura edilen bu tutar, kulübümüz tarafından eksiksiz ve sorunsuz biçimde tahsil edilmektedir” ifadesi yer aldı.
Fenerbahçe Kulübü'nün soyulması veya zarara uğratılması gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığı dile getirilen açıklama şöyle:
“Dernekler, satış organizasyonu masrafları karşılığı bir tutarı, kombine kartları üzerine ekleyip taraftarlarımıza satmaktadır. Buradaki satış rakamları ve uygulama, kulübümüz dışındaki bir olaydır. Fenerbahçe Kulübü, kombine satışlarından kendi payını almakta ve satış organizasyonunun bir kısmını bu dernekler yürütmektedir. Dolayısıyla, dernekler arasındaki çekişmeyi 'Kulüp soyuluyor' şeklinde lanse etmek yakışık almamaktadır. Gazetelerimizi, dernekler arasındaki bu kavgaya alet olmamaya ve kulübümüzü suçlayıcı ifadeler kullanmamaya davet ediyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler