Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu Macar basınında

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu Macaristan spor medyasında geniş yer aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Macaristan'ın en köklü günlük spor gazetesi Nemzetisport, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu, “Müthiş yarışın ardından Fenerbahçe Şampiyon” başlığıyla okurlarına duyurdu.

Aynı gazete, Türkiye'de son yıllarda görülmemiş bir şampiyonluk yarışının yaşandığını, Fenerbahçe rakibi Trabzonspor'u sadece averajla geçerek 18. şampiyonluğunu kazandı diye yazdı.

Fenerbahçe'nin deplasmanda Sivasspor'u 4-3 yenmesine ve Trabzonspor'un Karabükspor'u 4-0 yenmesine de geniş yer ayıran Macar spor gazetesi, Fenerbahçe'nin tarihine de yer verdi.

Macaristan'daki diğer spor ve haber siteleri, “Türkiye'de Fenerbahçe kıl payı şampiyon” ortak başlığı atarken, aslında Trabzonspor'un da şampiyonluğu hak ettiğini, ancak Karadenizlilerin şampiyonluğu Eskişehirspor deplasmanında 0-0 berabere kalarak kaçırdıkları yorumunda bulundu.

Macar spor medyası, Türkiye'de son yılların en zevkli şampiyonluk yarışında Fenerbahçe averajla şampiyon olduğunu, teknik direktör Aykut Kocaman'ın futbolculuğundan sonra antrenörlükte de şampiyonluk yaşayarak tarihe geçtiğini belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler