« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'nin engellilere katkısı sürüyor

Hatay Fenerbahçeliler Derneği Basın Sözcüsü Ömer Yalım, 100. yıl etkinlikleri kapsamında, hafta sonu dağıtacakları 115 tekerlekli sandalye ile kentte bu güne kadar 250 engellinin ihtiyacını gidermiş olacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ömer Yalım, 27 Temmuz'da 135 tekerlekli sandalyeyi teslim ettiklerini hatırlatarak, 2. etapta da 20 Ekim Cumartesi günü, belediye parkında, dernek yöneticileri tarafından belirlenen engellilere 135 tekerlekli sandalye daha dağıtacaklarını kaydetti.

Fenerbahçe'nin sadece spor kulübü olmadığını, aynı zamanda eğitim ve sosyal faaliyetlerde de önemli çalışmalara imza attığına dikkati çeken Yalım, şöyle devam etti:
"100 yıl etkinlikleri kapsamında, ülke geneli ve ilimizde birçok sportif, sosyal ve kültürel etkinlikler yaptık. Hayırseverlerin desteğiyle birinci etapta 135 engelliye tekerlekli sandalye dağıttık. Bu hafta sonu da 115 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. Böylelikle toplam 250 engellinin ihtiyacını karşılamış olacağız. Dağıtacağımız araçların 100'ünü kulübümüz, 15'ini de hayırsever işadamı karşıladı. Engellilere katkılarımız sürecek."

Yalım, Türkiye'de Fenerbahçe'nin adını taşıyan tek okulun Hatay'da bulunduğunu hatırlatarak, okulun ihtiyaçlarını giderdiklerini de sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler