Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'nin borcu 92 milyon YTL

Fenerbahçe Kulübü'nün olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde, Yüksel Günay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve çok sayıda yönetici de hazır bulundu. Kulüp başkan vekili Nihat Özdemir ile yönetim kurulu asil üyeleri Mithat Yenigün, Serhat Çeçen ve Tuncay Uzun toplantıda yer almadı.

Terör olaylarında yaşamını yitiren şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan toplantıda, Divan Kurulu kürsüsünün arkasında kurulan dev ekranda, üyelerin onayına sunulacak projelerin gösterimi yapıldı.
Yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan kulüp genel sekreteri Vedat Olcay, son dönemde yaşanan terör olaylarını kınayarak, “Şehit olan evlatlarımız için üzüntümüz sonsuz. Bu tür olayları lanetliyoruz. Katil teröristlerin hak ettikleri cezaları çekmelerini yürekten temenni ediyoruz” dedi.

Futbol takımının durumunu da değerlendiren Olcay, şunları kaydetti:
“Futbol takımımız Şampiyonlar Ligi'nde grubunda oynadığı maçlarda başarılı neticeler almakta, namağlup olarak ikinci sıradadır. Kalan maçların ikisinin ülkemizde oynanacağı avantajıyla gruptan çıkacağımıza inanmaktayız. Lige de iyi bir başlangıç yapamadık, ancak takımımız son günlerde istenilen form grafiğini yakalamıştır. Başkanımızın dediği gibi, Fenerbahçe Kulübü dünya kulübü olma yolundadır. Yaptığımız tesisler, ticari faaliyetler ve etkinlikler bunun bir göstergesidir. Ayrı bir gösterge ise UEFA Başkanı Platini'nin Türkiye ziyaretinde sadece Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret etmesi, stadımızı gezmesi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın tüm yoğun programına rağmen sadece Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret etmesidir.”

DENETLEME KURULU RAPORU

Fenerbahçe Kulübü Denetleme Kurulu raporunda, kulübün 2012 yılına kadar tahakkuku yapılmış 92 milyon 700 bin 162 dolar borcunun olduğu, aynı sürede sözleşmeye dayalı alacaklar, stadyum gelirleri, Fenerbahçe Sportif A.Ş'den kar payı beklentileri gibi kalemlerle, alacakların toplam 175 milyon 450 bin YTL olduğu ifade edildi.

Raporda, yılın ilk 9 ayı itibarıyla kulübün 152 milyon 353 bin 154 YTL gelir elde ettiğini, 148 milyon 779 bin 886 YTL de gider yaptığı açıklandı.

Fenerbahçe Kulübü'nde şahıslara olan borçların ise 14 milyon 921 bin 309 YTL olduğu bildirildi.

Bu arada, Divan Kurulu kürsüsünün arkasına konulan dev ekranda, Türk Bayrağı ve Fenerbahçe Bayrağı ortasında Atatürk'ün resmi yer aldı. Ekrandan, konuşmacıların ve salonun görüntüsü de yayınlandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz