Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçelilerden Midyatlı 2 bin öğrenciye yardım

Fenerbahçe Kulübü tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi 'Dernekler Dayanışması' adı altında oluşturulan Mardin, Bursa ve New York Fenerbahçeliler Derneği'nin organizasyonuyla Mardin'in Midyat İlçesi'ndeki 2 bin öğrenciye giyecek ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

Mehmet Halis İŞ/MİDYAT (Mardin), (DHA)
SON GÜNCELLEME

Midyat Kocatepe İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenen yardım dağıtım törenine, Mardin Valisi Hasan Duruer, Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 2 bin öğrenciye giyim ve kırtasiye yardımında bulunmak üzere Midyat'a gelen Fenerbahçe Kulübü yönetimi Mardin Valisi Hasan Duruer ve Kaymakam Fatih Akkaya'ya isimlerinin yazılı olduğu 47 numaralı birer forma hediye etti.

SPOR KAVGAYA DÖNÜŞMEMELİ

Fenerbahçe sevgisini ülkenin dört bir tarafına yaymak istediklerini söyleyen Fenerbahçe'nin derneklerden sorumlu asbaşkanı Mithat Yenigün, kulübün şemsiyesi altında çalışan taraftar dernekleri kuruluş yönergeleri gereği, bulundukları bölgenin sportif yaşamına katkıda bulunma, gençlere spor sevgisini ve spor ahlakını aşılama ekseni etrafında çalışma yürüttüklerini belirtti. Spor yapılırken, bunun bir kardeşlik vesilesi olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Asbaşkan Yenigün, "Öğrenciler, okuyun başarılı olun. Ülkemize büyük hizmetler sunun ve okurken sporu da ihmal etmeyin. Sporu yaparken de sporun bir kardeşlik vesilesi olduğunu unutmayın. Sakın şimdiki bazı yanlış hadiselere sebep olan sizin büyüklerinizin yaptığı gibi sporu kavgaya dönüştürmeyin. Spor bir güzelliktir ve kardeşlik vesilesidir" dedi.

VALİ DURUER, OKUL İSTEDİ

Tarihte özellikle ilk üniversitenin Nusaybin'de kurulduğunu belirten Mardin Valisi Hasan Duruer, bu yönüyle bakıldığında Mardin'in köklü bir eğitim geçmişinin olduğunu hatırlattı. Mardin ve Midyat'ta şu an bile ayakta olan çok önemli manastır ve medreselerin bulunduğunu ifade eden Vali Duruer, "Bu durum karşısında bugün Mardin'de eğitim ile ilgili iç açıcı hiçbir şey söyleyemeyiz. ÖSS'deki başarısızlığımız, okuma-yazma oranlarındaki düşüklüğümüz bunu kanıtlıyor. Mardin'de 2 bin 800 dersliğe ihtiyaç var. Eğitimde iyi bir durumda değiliz. Bu topraklardan yetişmiş, bu topraklarda büyümüş insanların da elini taşın altına sokması gerekmektedir. Bizim isteğimiz Fenerbahçe taraftarlarından ve Fenerbahçe'nin derneklerden sorumlu as başkanı Mithat Yenigün'ün okul yapmalarıdır" dedi.

Törende daha sonra belirlenen 2 bin öğrenciye giyecek ve kırtasiye eşyalarından oluşan hediyeler verildi. Tören sonunda öğrenciler ve Fenerbahçe yöneticileri, protokol üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler