« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçeli oyunculara pilates çalışması

Fenerbahçe'de Brezilyalı tedavi uzmanı Eurico de Campos'un yaptırdığı pilates çalışmaları, futbolcuların övgüsünü aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, tedavi uzmanı Eurico de Campos'un geçen sezon görev almasından sonra maç öncesi ve sonrası bazı oyuncularda uygulanan pilates antrenmanlarına, diğer oyuncuların da ilgi göstermeye başladıkları kaydedildi.

Uğur Boral ile Selçuk Şahin'in bu çalışmalara ilgi gösteren oyuncular oldukları kaydedilirken, Uğur, “Daha dengeli bir antrenman programı ve özellikle sakatlıkların önlenmesi adına uzun süredir tesislerde pilates çalışmaları yapılıyordu. Özellikle Eurico, yabancı oyuncularla bu çalışmaları sürdürüyordu. Yavaş yavaş tüm takım olarak çalışmalara başladık. Gerçekten de vücudun tüm bölgelerini hareketlendiren bir çalışma. Doğru nefes tekniği ile daha rahat bir çalışma sağlanıyor. Önümüzdeki dönemde makinelerin de ilavesiyle pilatesten daha fazla faydalanma imkanı bulacağız” ifadesini kullandı.

Selçuk Şahin ise bu tür antrenmanlarda özellikle vücudun dik kalması adına önemli egzersizler olduğunu dile getirerek, “Takım çalışmalarına da önemli katkılarının olduğunu düşünüyorum” dedi.

Açıklamada ayrıca, Avrupa Şampiyonlar Ligi ve Turkcell Süper Lig ile ilgili olarak da her iki futbolcunun, “Şampiyonlar Ligi ve Turkcell Süper Lig için önümüzde daha çok maçımız var. Belki bu aşamada her ikimizde oynama şansı bulamıyoruz ama gerek ligin, gerekse Şampiyonlar Ligi'nin en kaliteli ekiplerinden biri her şeye rağmen Fenerbahçe. Bundan sonra yavaş yavaş çıkışa geçeceğiz” cümlelerine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler