« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçeli genç atletler Avrupa şampiyonu!

Atletizmde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Gençler Grup A Yarışları'nda Fenerbahçe, kadınlarda şampiyon olurken, erkeklerde ikincilik kürsüsüne çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Atatürk Olimpiyat Stadı Atletizm Tesisleri'nde düzenlenen turnuvaya geçen sene hem erkeklerde hem kadınlarda şampiyon olan Fenerbahçe Kulübü ev sahipliği yaptı.

Fenerbahçeli genç atletler Avrupa şampiyonu
Fenerbahçe kadınlarda 113 puan ile şampiyonluğa ulaşırken Danimarka'nın Sparta takımı 108 puan ile ikinci, Büyük Britanya'nın Blackheath Bromly Harriers AC takımı ise 101.5 puan ile üçüncü oldu.


Fenerbahçeli genç atletler Avrupa şampiyonu
Erkeklerde 117 puan toplayan İspanya temsilcisi Playas de Castellon şampiyon olurken Fenerbahçe 104 puan alarak ikincilik kürsüsünde yer aldı. Büyük Britanya'nın Shaftesbury Barnet Harriers takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Fenerbahçeli genç atletler Avrupa şampiyonu
Organizasyona erkeklerde Fenerbahçe'nin yanı sıra Çek Cumhuriyeti'nden Sokol Opava, İspanya'dan Playas de Castellon, Büyük Britanya'dan Shaftesbury Barnet Harriers, Litvanya'dan Nike Klaipeda, Portekiz'den Sport Lizbon, Slovenya'dan Mass Ljubljana, İsviçre'den Zürih takımları katıldı.

Fenerbahçeli genç atletler Avrupa şampiyonu
Kadınlarda ise Fenerbahçe, Çek Cumhuriyeti'nden Olymp Brno, Danimarka'dan Sparta, İspanya'dan Playas de Castellon, Büyük Britanya'dan Blackheath&Bromly Harriers, İtalya'dan Pro Sesto Atletica, Slovenya'dan Kladivar, Slovakya'dan SOG Nitra takımları ile mücadele etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz