« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den 'stopaj' açıklaması

Fenerbahçe'nin İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman ile Asbaşkanlardan Murat Özaydınlı arasında, geçen seneki şampiyonluk primlerinin ödenmesi konusunda bir görüşmenin kesinlikle olmadığını söyledi.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Hasan Çetinkaya NTV Spor'a telefonla bağlanarak ’Bari Stopajı siz ödeyin’ başlığıyla yayınlanan ve tüm futbolcularımız adına Aykut Kocaman ile Murat Özaydınlı arasında, geçtiğimiz Aralık ayında, geçen yılki şampiyonluk primlerinin ödenmesine dair hayali bir toplantının konu edildiği haberin tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi ve haberi hayretler içinde okuduklarını dile getirdi.

Hasan Çetinkaya şunları söyledi:

"Bu haber kesinlikle yalan bir haber. Kulüp olarak bu haberi hayretler içinde okuduk. Aykut Kocaman ile Murat Özaydınlı arasında bu konuda hiç bir görüşme olmadı. Zaten Fenerbahçe’de yapılan tüm ödemeler, gelir vergisi kanununa göre, yüzde 15 stopaj kesilerek ödenir. Yani ödemeler, yasal kesintileri yapıldıktan sonra ödenir. Örneğin 100 bin liralık bir ödeme varsa, bunun yasal vergisi 15 bin lire kesilerek 85 bin lira ödenir. Yani futbolcular vergilerini ödemiş olurlar"

"FUTBOLCULARIN HİÇBİR ZAMAN PARA TALEBİ OLMADI"

Kulübün 3 Temmuz’dan bu yana yaşanan zorlu sürece rağmen futbolculara karşı tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyleyen Hasan Çetinkaya, "Yönetim Kurulumuz, 3 Temmuz’dan sonra da 3 Temmuz’dan önce olduğu gibi tüm mali yükümlülüklerini yerine getirdi. Ücretlerde bir indirime gidilmedi. Primler de makul düzeyde, geçen senenin rakamlarıyla ödenmeye devam ediyor. O nedenle, hiçbir şekilde bu tür bir görüşme olmamıştır.Her maç günü bu tür haberlerin yapılması da manidar. Son 6-7 maçtır, her maç günü böyle bir problem oluyor. Her maç günü ya tapeler haber yapılıyor, ya tahliyeler haber oluyor, ya da bugün olduğu gibi haberler yayınlanıyor. Şu iyi bilinsin ki: 3 Temmuz’dan bu yana tüm Fenerbahçe camiası; yönetim, futbolcular, taraftar, kulüp personeli inanılmaz bir direnç sergiliyor. Futbolculardan hiçbir gün parayla ilgili bir talep olmamıştır. Yönetimin, Takımımız için uygun gördüğü primleri zaten zamanında ödemiştir. Kanunen, yasal yollarla, mali yükümlülükler yerine getirilerek bu ödemeler gerçekleştirmiştir" diye konuştu.

"NE TAKDİR ETTİLERSE, O ÖDENDİ"

Zaten Aykut Kocaman’ın bir prim pazarlığı içinde olmasının asla düşünülemeyeceğini belirten Hasan Çetinkaya, "Aykut Kocaman’ın prim pazarlığı içinde olduğu haberleri bizi gerçekten ayrıca üzüyor. Aykut kocamana çok iyi bir Fenerbahçelidir, ailenin bir parçasıdır. Yönetim Kurulu ile kendi alacağı ve primleri ile ilgili bugüne kadar bir görüşmesi olmamıştır. Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ne takdir etmişlerse, o ödenmiştir. Aykut Kocaman’a yönetilen bazı yakıştırmalar bizi üzüyor. Tekrar ediyorum, bu konuda Murat Özaydınlı ile Aykut Kocalman arasında hiçbir görüşme olmamıştır" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz