« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den sert cevap

Fenerbahçe Kulübü, yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mehmet Cansun'un katıldığı bir radyo programında Cemal Nalga skandalında Fenerbahçe'nin parmağı olabileceğini ima ettiği söylemin akıllara durgunluk verici nitelikte olduğunu belirtti.

A.A
SON GÜNCELLEME

Kulübün internet sitesinde “Akıl Tutulması” başlığıyla yapılan açıklamada, Cansun'un, skandalda Fenerbahçe Kulübü'nün parmağı olabileceğini ima ettiği belirtilerek, “Sayın Cansun daha ileri giderek bu tarz bir iddiada bulunmuştur. Sayın Mehmet Cansun'un bu söylemi en az mevcut skandal kadar akıllara durgunluk verici niteliktedir. Üzülerek ifade etmek isteriz ki; Galatasaray camiasının akıl önderlerinden biri olan Sayın Mehmet Cansun'un söz konusu bu iddiası, aklı henüz hiçbir şeye ermeyen bir çocuğun dahi dillendirmeyeceği kadar akıl dışıdır” şeklinde ifadelere yer verildi.

Açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:
“Sayın Cansun'un skandal olayın ortaya çıkış tarihine takılarak, skandalın ortaya çıkmasını Galatasaray'a ya da Galatasaray Yönetim Kurulu'na karşı yapılmış bir sabotaj olarak nitelendirmesi, Sayın Cansun'un da en az olaya sebebiyet verenler gibi sağlıklı düşünemediği, hatta kafasının karışık olduğunu düşündürmektedir.

Sayın Cansun bilmelidir ki Fenerbahçe Spor Kulübü şanlı tarihinin hiçbir döneminde komplo kurma kültürüne sahip olmamıştır. Kuruluşundan bu yana Fenerbahçe Spor Kulübü, kendisi için sonucu ne olursa olsun her türlü mücadelesini meşru zeminde, açıkça ve her ne pahasına olursa olsun yapmış bir kulüptür. Kulübümüz var olduğu müddetçe bu durum hiçbir şekilde değişmeyecektir. Yaşanan bir olaya ilk bakışta komplo teşhisi koyanlar, komplo kurma konusunda birikime ve tecrübeye sahip olanlardır. Sayın Cansun'u kulübümüz manevi şahsiyetine karşı yaptığı sözlü saldırı nedeniyle şiddetle kınıyor ve kendisini eski bir başkana yakışan tavır ve söylemler içinde olmaya davet ediyoruz.”

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler