« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Sercan açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Sercan Yıldırım ile her konuda anlaşıldığı biçiminde internet sitelerinde yer alan haberler üzerine açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulübün internet sitesindeki açıklamada, konuyla ilgili “Sercan Yıldırım'ın transferi için Bursaspor Kulübü ve oyuncuyla her konuda anlaşmaya varıldığı, Bursaspor Kulübü'ne bu transfer karşılığında 7 milyon avro ve Vederson'un verildiği, resmi imzaların pazartesi günü atılacağı” biçimindeki haberlere dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“Sercan Yıldırım önemli ve değerli bir futbolcudur, ancak Sercan Yıldırım konusunda kulübümüzün önceki açıklamaları kamuoyunun bilgisindedir. Bu tip haberler, kulübümüzü olduğu gibi Bursaspor Kulübü'nün yönetimini ve Sercan Yıldırım'ı da zor durumda bırakmaktadır. Takdir edileceği üzere bu transfer karşılığında Bursaspor Kulübü'ne verildiği iddia edilen Vederson'un da bu haberlerden olumsuz etkileneceği, böylesi bir durumun hem sporcumuza, hem takımımıza zarar vereceği tartışmasızdır.”

Bu arada, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde 23 Ağustos Pazar günü Sercan Yıldırım ile ilgili şu açıklama yer almıştı:

“Kulübümüzün Bursasporlu Sercan Yıldırım ile ilgili herhangi bir transfer çalışması yoktur. Sercan Yıldırım'ın transferiyle ilgili yaklaşık 2 ay önce Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ile bir görüşme yapılmıştır, fakat Yazıcı, Sercan Yıldırım'ı Avrupa'da bir kulübe transfer etmeyi düşündüklerini ve Türkiye'de herhangi bir takıma satmayı planlamadıklarını ifade etmiştir. Bu yanıt üzerine Sercan Yıldırım ile ilgili herhangi bir çalışmamız olmamıştır. Çeşitli basın organlarında yazıldığı gibi kulübümüzün Sercan Yıldırım için Bursaspor'a para artı futbolcu teklifi söz konusu değildir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz