« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Rıza Çalımbay'a büyük tepki

Mersin hocası Çalımbay’ın “Rakipten değil hakemlerden çekiniyoruz” ifadesine Fenerbahçe’den sert tepki geldi...

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

MERSİN İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın bu akşam oynanacak maç öncesi ”Fenerbahçe’den çekinmiyoruz, hakemlerden çekiniyoruz” sözleri yeni bir tartışmanın fitilini yaktı. Sarı lacivertli kulüp önce resmi sitesinden bir açıklama yaptı ve “Maçın hakemlerine yönelik yaptıkları manipülatif, hakemleri baskı altına almaya yönelik ve algı yönetimi içeren; sonuçları itibariyle de başarıya ulaşan başkan ve yönetici açıklamalarının, Mersin İdman Yurdu maçı öncesinde bu kez teknik direktör düzeyinde devam ettiğine şahit olmaktayız” ifadeleri kullanıldı.

FEDERASYONU ARADILAR

F.BAHÇELİ yönetim kurulu üyeleri daha sonra TFF’yi arayarak tepkilerini sürdürdüler. TFF yetkilileri telefonla aranarak, “Süleyman Seba sezonu diyorsunuz. Ama her maçımızdan önce birileri çıkıyor ve hakemleri etkilemeye çalışıyor. Kulüpler Birliği’nde bir çok konu görüşülüyor ama bu konu gündeme alınmıyor” ifadelerini kullandılar. TFF yöneticileri ise bu konunun gündemlerinde olduğunu belirterek “Bu tarz konuşmaları yapan yöneticiler PFDK’ya sevk ediliyor. Bu konuda şüpheniz olmasın. Rıza Çalımbay da muhtemelen ceza kuruluna sevk edilecek yanıtını verdiler.

iLHAN CAVCAV’A DA TEPKi

F.BAHÇELİLERİN tepkisi sadece Rıza Çalımbay’a yönelik değildi. Galatasaray’ın cezasının kaldırılması için TFF’ye resmi başvuru yapan İlhan Cavcav da tepkilerin odağındaydı. Başta Mahmut Uslu ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere karara büyük bir tepki gösterdiler. Sarı lacivertli yöneticiler 3 Temmuz’dan önce böyle bir girişim Fenerbahçe lehine olsaydı o başkan muhtemelen tutuklanırdı derken Fenerbahçeli taraftarlar da sosyal medyada Cavcav’a büyük tepki verdiler. Fenerbahçeliler TFF ile yapılan görüşmede bu konuyu da gündeme getirdiler ve Cavcav’a tepkilerini dile getirdiler.

ÇALIMBAY’DAN FENERBAHÇE’YE JET YANIT...

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, F.Bahçe’nin, ‘’Maçlardan önce hakemleri etkilemek, manipüle etmek amacıyla yapılan açıklamalara teknik direktörler de katılıyor’’ açıklamasıyla ilgili olarak ‘’Talihsiz bir açıklama olmuş. Yapmamaları gerekirdi’’ dedi.

“YILDIRIM’I KASTETMEDiM”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Çalımbay, ‘’Yanlış anlamışlar ve doğru bir açıklama yapmamışlar. Düzeltmeleri gerekir. Ben genel bir değerlendirme yaptım. Yarınki (Bugünkü) maçın hakemini kastetmedim. İki hafta önce de aynısını söyledim” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler