« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Novi Pazar'a destek

Sırbistan sınırları içerisinde yer alan Boşnak kenti Novi Pazar’ın futbol takımına, Fenerbahçe’nin taraftar grubundan anlamlı destek...

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

83 yıllık tarihinde ilk kez geçtiğimiz sezon Sırbistan Süper Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Boşnak ve Müslüman nüfusun çoğunlukta yaşadığı Novi Pazar kentinin futbol takımı FK Novi Pazar’a, Türk tribünlerinden destek geldi. 21 Eylül’de kendi evinde FK Partizan ile oynadığı ve 3-0 yenildiği Sırbistan Kupası maçında Türk bayrağı açarak, gönüllerde taht kuran FK Novi Pazar taraftarlarına, Fenerbahçe’nin tribün grubu GFB & 1907 Gençlik büyük bir jest yaptı.

 

Kalbimiz seninle Novi Pazar

 

Geçen hafta Fenerbahçe ile İstanbul BŞB arasında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan karşılaşmada Novi Pazar’a ithafen, ‘Kalbimiz seninle Novi Pazar’ pankartı açan GFB & 1907 Gençlik, dostluk ve kardeşlik mesajı verdi. Sarı lacivertlilerin bu jesti, FK Novi Pazar taraftar forumları ve Facebook gruplarında da kendine geniş yer bulup, takdir topladı.

 

Devamı daha güzel gelecek

 

GFB & 1907 Gençlik web sitesi (www.1907Genclik.com) ve forumlarında ise, hem FK Novi Pazar ve o bölgede yaşayan Boşnak nüfusla iletişimin daha da ileriye taşınması hem de ilişkilerin ‘kardeş tribün’ seviyesine çıkarılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Girişimlere başlandı.

Sarı lacivertli taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Novi Pazar’da da yaşanan bu gelişmeler sevinçle karşılandı. Özellikle Facebook üzerindeki grup sayfaları aracılığıyla birbiriyle iletişime geçen, açılan Türk bayrağı ve pankartı paylaşan iki takımın taraftarları, aralarındaki dostluk ilişkisini şimdiden sağlam bir biçimde perçinlemeye başladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz