Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Necati açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, G.Saray'ın yollarını ayırdığı Necati Ateş'i transfer etmek istediği iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, bugün bir gazetede Necati'nin başkan Aziz Yıldırım'ın evine giderek, kendisiyle görüştüğü şeklinde bir haberin yer aldığı belirtilerek, “Başkanımız hiçbir şekilde Necati Ateş ile görüşmemiştir” denildi.

Açıklamada, Necati'nin ve sarı-kırmızılı takımda kadro dışı kalan diğer oyuncuların Türk futbolunun önemli oyuncularından olduğu ifade edilerek, şu görüşlere yer verildi:
"Gerek Necati Ateş, gerekse Galatasaray Kulübü'nde kadro dışı kalan diğer futbolcular kariyerleri ile kendilerini ispatlamış ve Türk futbolunun önemli oyuncularıdır. Ne var ki transfer planımıza uygun yapılan çalışmalar sebebiyle takım kadromuzda sözkonusu oyuncuların mevkilerinde çok önemli futbolcular bulunmaktadır. Bu sebeple sözkonusu futbolcuların futbol kaliteleri ile her takımda oynayabilecek durumda olduklarını vurguluyor, ancak hiçbiri ile görüşmediğimizi ve transfer etmeyi düşünmediğimizi önemle belirtiyoruz."

Kulüpten yapılan açıklamada ayrıca, sözkonusu haberde görüşmeyi daha önce Tümer'in Fenerbahçe'ye transferinde aracılık eden kişilerin ayarladığını iddia edildiği vurgulanarak, “Tümer'in Fenerbahçe'ye transferi aracılar vasıtasıyla gerçekleşmemiştir. Fenerbahçe kurumsallaşmış bir kulüp olup, bunun gereği olarak da serbest statülü futbolcu olan Tümer Metin ve menajeri ile kulübümüz yetkilileri doğrudan görüşmüş ve anlaşmışlardır” denildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz