Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Melo açıklaması

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray'ın bonservisini almaya çalıştığı Brezilyalı futbolcu Felipe Melo ile ilgili bir açıklama yaptı.

İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na bildirilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklama şöyle:
"Brezilyalı futbolcu Felipe Melo'nun kulübümüze transfer olacağı yönünde bazı yazılı ve görsel medyada haberler yer almaktadır. SPK Seri VIII No54 Sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği, Haber ve Söylentilerin Doğrulanması başlıklı Madde 18 gereğince, kulübümüzün transfer çalışmaları veya planları arasında, adı geçen oyuncunun transferine dair herhangi bir çalışma ya da bir talep söz konusu olmadığını yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

FENERBAHÇE İÇİN HEITINGA İDDİASI

TEK TARAFLI SEVGİ OLMAZ

VASLUI YALANLAMASI

Sarı-lacivertli kulüp, birkaç gündür basında çıkan Vaslui kaynakı haberler ile ilgili olarak da bir yalanlama yayınladı. Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu’nda FC Vaslui ile eşleştiğimiz günden bu yana, ülkemiz medyasında, Rumen medyası ya da Vaslui Futbol Kulübü kaynak gösterilerek, iki kulüp -hatta iki ülke- arasında düşmanlık tohumları atan haberler yapıldığını, şaşkınlık yaşamadan, ancak üzülerek takip etmekteyiz.

Bununla birlikte, Vaslui Futbol Kulübü, bu asılsız haberlerden ve iki kulüp -hatta iki ülke- arasında yaratılmaya çalışılan olumsuzluklardan duyduğu rahatsızlığı, Kulübümüze bizzat, CEO Ciprian Damian imzasıyla iletme ihtiyacı duymuştur.

Vaslui Futbol Kulübü, söz konusu yazıda, Türk ve Rumen medyasında yer alan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve kendilerinden kaynaklanmadığını açık bir dille ifade etmektedir.

Kamuoyuna sunduğumuz bu asılsız ve Fenerbahçe karşıtı odaklı yayınlar bizleri şaşırtmamakta, 3 Temmuz’dan bu yana yaşanan sürecin devamı niteliği taşımaktadır.

Vaslui Futbol Kulübü tarafından gönderilen mektubu, konu Fenerbahçe olduğunda, ’ÖZGÜN’ basınımızın durduğu yerin anlaşılması açısından önemli olduğu düşüncesiyle kamuoyunun takdirine sunarız.


Bunları da Beğenebilirsiniz