Gündem Haberleri

  Fenerbahçe'den Mehmetçik Vakfı'na destek

  A.A.
  15.10.2007 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe Kulübü, sarı-lacivertli taraftarlara, Mehmetçik Vakfı için düzenlenen yardım kampanyasına katılmaları için çağrıda bulundu.

  Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

  “Kulübümüz, terör belası karşısında, vatan için hiç çekinmeden canlarını ortaya koyan kahraman Mehmetçiklerimizin, geride bıraktıkları eş, çocuk ve ailelerine destek olan Mehmetçik Vakfı için başlatılan yardım kampanyasına bir milyon dolarla katılmıştır. Yardım kampanyaları çığ gibi büyümekte, buradan gelen paralar giden canlarımızı geri getirmese de, şehitlerimizin geride bıraktıkları için, küçük de olsa bir umut ışığı yakmaktadır. Bu paralar, şehit yakınlarının geçiminde, onların çocuklarının eğitiminde kullanılacaktır. Kuruluş tüzüğünde bile, vatan topraklarını savunma amacını vurgulayan Fenerbahçe Kulübü ve onun büyük taraftarlarının, böyle bir kampanyaya duyarsız kalamayacağı düşüncesindeyiz. Bu nedenlerle tüm taraftarlarımızı, güçlerinin yettiği oranda, Habertürk TV'nin Mehmetçik Vakfı için düzenlediği bağış kampanyasına katkıda bulunmaya çağırıyoruz.”

  Açıklamada, taraftarların bağışlarını SMS yoluyla ve Habertürk TV'yi arayarak yapabilecekleri bildirildi.

  Avea ve Turkcell kullanıcılarının “destek” yazarak 5610'a, Vodafone kullanıcılarının ise 5630'a SMS gönderdiklerinde 5 YTL bağışta bulunmuş olacakları ifade edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı