Futbol Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert cevap
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  144
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert cevap

Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert cevap

Fenerbahçe Yönetimi derbi maçı sonrası sürekli aleyhlerine açıklama yapan Galatasaray hakkında sert bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaraylı yönetici  Işın Çelebi'nin, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda her maçta olay çıktığı ve zorbalıkla  maç kazandıkları şeklinde kendilerine yönelik eleştirilerini yakışıksız ve üzücü  bulduğunu bildirdi.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “Daha önce bakanlık  mevkiinde bulunmuş Sayın Çelebi'nin, 3-1'lik zaferimizi kastederek yaptığı  (Zorbalıkla maç kazanmak) ve (Şükrü Saracoğlu Stadı'nda her maçta olay çıkıyor)  şeklindeki açıklamasını kendisine yakıştıramıyoruz. Yapılmakta olan stadın inşaat  alanında ve derbi maçın üstünden iki haftadan fazla bir süre geçmişken, eski bir  bakanın ağzından bu şekilde sözlerin çıkması son derece üzücüdür” denildi.

Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi:
“Zorbalıkla maç kazanmak söz konusu ise Sayın Çelebi ve yönetici  arkadaşlarına 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'nin 2-1  galibiyetiyle sonuçlanan maçı hatırlatmak isteriz. Bilindiği gibi bu maçta,  birinin gözü kör olmak üzere 19 polisimizin yanı sıra onlarca futbolseverin, maç  öncesinde çıkan olaylarda yaralandığı, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle  maçın birçok kez durmak zorunda kaldığı ve otoriteler tarafından maçın  tamamlanmasının hayretle karşılandığı herkesin malumudur. Bu karşılaşmaya  ilaveten, Ali Sami Yen'de 2005-2006'da Türkiye Kupası maçında, 2008-2009  sezonunda lig maçında yaşananlar ve bunun gibi pek çok örneği kolaylıkla ve ilk  anda sıralayabiliriz.

Hal böyleyken, Sayın Çelebi ve diğer Galatasaraylı yöneticilerin son  haftalardaki söylem ve tavırlarını son derece haksız, gerçekleri yansıtmayan ve  Türk futbolseverlerin hafızalarına bir nevi hakaret olarak yorumluyoruz. 10  yıldır değişmeyen gerçeği bu denli yan yollara saparak göz ardı etmenin hiç  kimseye fayda getirmeyeceğini, rakibi tebrik etmenin de bir erdem olduğunu  kendilerine ayrıca hatırlatmak isteriz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle