GeriFutbol Fenerbahçe'den dev teknoloji hamlesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fenerbahçe'den dev teknoloji hamlesi

Fenerbahçe'den dev teknoloji hamlesi
refid:29803283 ilişkili resim dosyası

Türkiye'nin ilk modern stadı olma özelliği taşıyan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, taraftarlar bu sezondan itibaren yepyeni teknoloji özellikleriyle ağırlayacak.

Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Türk Telekom Grubu'nun teknoloji desteği ile baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4,5G uyumlu mobil internet altyapısı sayesinde Türkiye'nin ilk yeni nesil stadyumu oluyor. Projenin detayları, bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü'nde düzenlenen tanıtım toplantısı ile kamuoyuna aktarıldı. Toplantıda Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Önder Fırat ve Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir projenin detaylarını davetlilerle paylaştı.


'SARACOĞLU DÖNÜŞÜM GEÇİRİYOR'
Projenin taraftarlar için zengin bir deneyim ve kulüp için yeni fırsatlar sunacağını belirten Önder Fırat, "Bundan 10 yıl önce, içinde bulunduğumuz ve Fenerbahçe'nin kalbinin attığı bu stadı modern bir stada dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Bugünse, burada yeni nesil bir stadın müjdesini vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Stadımız, bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Sessiz sedasız yürüttüğümüz bu proje ile büyük taraftarımıza yeniden ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz" diye konuştu.

Erkan Akdemir ise Türk Telekom Grubu olarak, teknolojideki liderliklerini spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. "Teknolojik altyapımız ile Türkiye'de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı Türkiye'nin ilk, dünyanın ise sayılı 'en akıllı statlarından' biri haline getirmenin adımlarını attık" diyen Akdemir sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Şükrü Saracoğlu Stadı sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek."

Fenerbahçeden dev teknoloji hamlesi


50 BİNDEN FAZLA KİŞİYE KESTİNSİZ İNTERNET
'Stadyum uygulaması' ile alışılagelmiş maç atmosferi tamamen değişerek yeni nesil mobil çözümler ile tüm taraftarların maç anına her an dahil olabilmeleri sağlanacak. Taraftarlar maç öncesi maç ile ilgili önemli bilgileri alarak maç atmosferine hazırlanacak. Statta taraftarlar kişiye özel karşılama mesajları ile karşılanacak, 'Sanal Tur Uygulaması' ile dijital stat turu yapabilecek. Uygulama ile taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.

Yeni Nesil Stat Uygulaması kapsamında, stattaki seyirciler, maç öncesi ve sonrasında statta yapılacak yarışma, oyun, quiz gibi çeşitli aktivitelere interaktif bir şekilde katılabilecek. Statta 500'ün üzerinde dijital ekran bulunacak ve 'Stadyum Uygulaması' ile stattaki bu ekranlar konuşabilecek. Taraftarların uygulama üzerinden gönderdikleri postlar, fotoğraflar, mesajlar tüm ekranlarda yayınlanacak. Dev ekranlar üzerinden taraftarlarla iletişime geçilip farklı uygulamalarla ses rekoru denemeleri, tezahürat paylaşımları, ödüllü oyunlar ve yarışmalar düzenlenecek.

Ayrıca 'Resmi Takım Uygulaması' ile de taraftarlar Fenerbahçe hakkındaki son dakika haberlerine, istatistiklere, puan durumu, canlı anlatım vb. takım ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'na kurulan 4.5G'ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400'den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle