GeriFutbol Fenerbahçe'den derbi tarihi açıklaması: 'Galatasaray'ın dediği olmaz'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fenerbahçe'den derbi tarihi açıklaması: 'Galatasaray'ın dediği olmaz'

Fenerbahçe'den derbi tarihi açıklaması: 'Galatasaray'ın dediği olmaz'

Ertelenen maçı bir an önce oynamak isteyen sarı lacivertliler, TFF’de bugün yapılacak zirvede tarih için ‘6 ya da 13 Nisan’ diyecek.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in ertelenen derbi için “28 Nisan olmazsa olmazımız” çıkışının ardından Fenerbahçe cephesi bu tarihi kabul etmedi.

Sarı lacivertliler, Futbol Federasyonu’nda bugün gerçekleşecek zirvede derbiyi 6 ya da 13 Nisan’da oynamak istediklerini tekrarlayacak. F.Bahçe’yi temsilen kulüp genel sekreteri Mahmut Uslu, TFF’ye ertelenen derbiyi bir an önce oynamak istediklerinin altını çizecek.

‘28 NİSAN’A HAYIR’
Uslu görüşmede ilk tercih olarak 6 Nisan’ı isteyecek. Ancak uzlaşma sağlanamazsa ikinci tercih 13 Nisan’ı masaya koyacak. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in derbi tarihine konusundaki sözlerine ilişkin kamuoyunun kendi yorumunu yapması gerektiğini belirten sarı lacivertliler, bu konuşmaya yanıt vermemeye karar verdiler. 

Bugün TFF’de yapılacak toplantıda sert tartışmalar yaşanabileceği belirtiliyor.

Ünlü spor yorumcuları Hakan Ünsal ve Uğur Meleke de derbi tarihi çıkmazı yaşayan iki takım hakkında değerlendirmelerde bulundu.

HAKAN ÜNSAL: 'EV SAHİBİNE SORULMALI'
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, derbiyi 28 Nisan’da oynamak istediğini açıkça söyledi. Galatasaray, bu tarihe kadar sakatlarının iyileşmesini ve Fenerbahçe’nin Trabzonspor deplasmanından dönecek olmasını hesaplıyor.

Fenerbahçe de kendi açısından bakarak, ‘rakibinin zaafları varken oynayalım’ düşüncesinde... Tamam söz konusu tarihlerden 6, 13 ve 28 Nisan’dan üçünde de derbi oynanabilir ama bana göre önceliği ev sahibine bırakmak lazım. Maç, Kadıköy’de de oynansa da bu düşüncede olurdum, öncelikle ev sahibi takıma sorulmalı.

UĞUR MELEKE: 'KULÜPLERE SORMAYACAKTI'
Teamül itibariyle ertelenen bir müsabakanın en kısa zamanda takvime yerleştirilmesi gerekir. Gerek Türkiye’nin Avrupa kupalarında temsil edilmiyor oluşu, gerek milli müsabakanın kalmayışı, gerekse Türkiye Kupası’nda ilk maçın 20 Nisan’da oluşu göz önüne alınırsa; ilk uygun tarih 6 Nisan...

Böyle bir tabloda Federasyon’un maç tarihini kulüplere neden danıştığını anlayabildiğimi söylemem. 6 Nisan’ı F.Bahçe ya da G.Saray’ın istiyor olması önemsiz bir detay, aslolan ilk uygun tarih olması. Bu arada Kasımpaşa-G.Antep maçı ertelense bu iki kulübe soracaklar mıydı?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle