« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Celal Doğan'a tepki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü, Hakan Bayraktar'ın transferi konusunda sarı-lacivertli kulüp hakkında açıklamalar yapan Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan'a tepki gösterdi. Fenerbahçe Kulübü adına yapılan yazılı açıklamada, "Celal Doğan kendi beceriksizliğini örtmek için Fenerbahçe Kulübü ile Gaziantep halkını karşı karşıya getirmeye çalışmaktadır" denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Gaziantepspor'dan transfer etmek istediğimiz Hakan Bayraktar için 1 milyon 500 bin dolar ödeme yapacağımızı belirtmemize rağmen olumlu bir cevap alamadık. Bu transferdeki ödemeyi bugünkü kurdan yapacağımızı Celal Doğan'a bildirmiştik. Sayın Doğan, Kulüpler Birliği toplantısında Digitürk'ün 750 bin liralık kur ayarlamasını kabul etmiştir. Fenerbahçe Kulübü de Hakan için Gaziantepspor Kulübü'ne 750 bin liralık kurdan 2 milyon 500 bin dolar önermiştir. Ancak Celal Doğan bu bedeli de kabul etmeyerek, Gaziantepspor'u zarara uğratmıştır." denildi.

"ERHAN ALBAYRAK'I DA ALMAMIZI İSTEDİ"

Celal Doğan'ın, Fenerbahçe'nin Erhan Albayrak'ı da almasını istediği kaydedilen açıklamada, bu transferin olmamasından dolayı hiddet gösterisi yaptığını, dolayısıyla da Batista, Hakan Bayraktar veErhan Albayrak'ın FIFA kuralları içinde Gaziantepspor'a herhangi bir bedel ödemeden transfer oldukları belirtildi.

Açıklamada Gaziantepspor'dan 2 yıl önce alınan Johnson ve Preko'nun da transferlerine değinilerek, şu görüşlere yer verildi:

"Bu transferlerde Johnson için 4, Preko için ise 2 milyon dolar ödenmiştir. Johnson ertesi yıl Celal Doğan tarafından istenmiş, Fenerbahçe de 2 milyon dolar değer biçmiştir. Ancak Celal Doğan tüm kamuoyuna kendi parasıyla bu transferin ancak 500 bin dolar edeceğini belirtmiştir. Sayın Doğan'ın ahlak ve etik anlayışı budur."

Son olarak açıklamada, Fenerbahçe'nin tamamen FIFA kuralları içerisinde transferlerini yaptığı, bundan sonra da bu kurallar çerçevesinde transfer yapacağı ifade edildi.

DOĞAN:HÜLLE YOLU KAPANDI

Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, FIFA'nın son kararı ile "hülle" yolunun kapandığını ileri sürerek, "Hüllecilere kara haber. FIFA hülle yolunu kapattı" dedi.

Fenerbahçe yönetimi adına kendisine ilişkin yayımlanan bildiriye de değinen Doğan, "Yalan, yanlış şeyler söylüyorlar. Erhan Albayrak ve Batista da oyuncumuzdur, paralarını yatırdık. Hakan ise FIFA kararı ile takımında kaldı" dedi.

Doğan, Fenerbahçe yönetimine seslenerek, "Kendilerini şu andan itibaren FIFA'nın açıkladığı şekilde transfer yapmaya, ellerini yakamızdan çekmeye çağırıyorum. Şunu asla unutmasınlar, köle isyanlarında efendiler hiçbir zaman karlı çıkmamıştır." diye konuştu. (aa)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler