Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den Çağlayan'da "şikede kumpas" açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı "şikede kumpas" operasyonuyla ilgili basın açıklamasında bulundu. 

AA-DHA / Fotoğraflar: Adem Kabayel
SON GÜNCELLEME

Basın açıklamasını okuyan Fenerbahçe Kulübü'nün asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, bu davanın sadece Fenerbahçe'yle ilgili bir dava olmadığını belirterek, "Öncelikle bugün burada, Türkiye’de ortaya çıkartılan tüm kumpas davalarında bugüne kadar kaybettiğimiz insanlara saygılarımızı ve onların kederli ailelerine, kederlerine iştirak ettiğimizi söyleyerek sözlerime başlıyorum.

Bu, Türkiye'nin davasıdır. Üzülerek söylüyorum ki bu davalardan en önemlisi Fenerbahçe'ye kurulan 'kumpas' davasıdır. Şu an bulunduğumuz nokta beş yıl önce bulunduğumuz noktadan farklı değil. Bizler, 25 milyon taraftarımızla 3 Temmuz 2011 tarihinde ne söylediysek, şükürler olsun ki bugün de aynısını söyleyeceğiz." değerlendirmesini yaptı. 

Fenerbahçeden Çağlayanda şikede kumpas açıklaması

3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin anlamsız gerekçelerle lekelenmeye çalışıldığını ileri süren Mosturoğlu, şöyle devam etti: 
"Tüm kamuoyu, 25 milyon taraftara sahip olan Fenerbahçe'yi ele geçirmek için Fenerbahçe'nin ve yöneticilerinin özgürlüklerinin hangi sahte belge ve evraklarla ellerinden alındığını, Fenerbahçe'yi hangi anlamsız gerekçelerle lekelemeye çalıştıklarını, Atatürk'ün kulübüne dört bir yandan nasıl saldırıldığını, taraftarlarının Silivri'de, şu an bulunduğumuz nokta olan Çağlayan'da, 12 Mayıs tarihinde stadımızda ve daha bir çok yerde nasıl tarifsiz bir işkenceye maruz kaldığını, bütün bunlar yaşanırken, tüm bu kumpasın mimarlarının nasıl ellerini ovuşturduğunu ve aslında sadece Fenerbahçe'yi değil tüm ülkeyi ele geçirmek için harekete geçtiğini artık çok iyi biliyor." 

Şekip Mosturoğlu, haklılıklarını ilk günden itibaren kamuoyu ile paylaştıklarını aktararak, şunları kaydetti: 

"Biz, 'şike yapmadık' dedik. 'Ne şikesi, memleket elden gidiyor' dedik. 'Adalet sonunda tecelli edecektir' dedik. Nitekim bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe'nin gasp edilen hakları bir yana, aslında tüm ülkeyi abluka altına almış yasa dışı bir oluşumun mensuplarının bir kısmının karşımızda gördüğünüz adliye binasında adalete hesap vermekte olduğunu biliyoruz.

Başkanımızın yurt dışına kaçma planları yaptığı yönünde haberler yaptıranların bir kısmının ise ülkemizi terk ederek firari durumda olduklarına şahit olmaktayız. Tüm dünya bir kez daha iyi bilmelidir ki Fenerbahçe şike yapmamıştır. Fenerbahçe tüm ülkeyi tehdit altına almış 10 yıllar öncesine dayanan çok derin tehlikeli ve dünyanın dört bir yanında sac ayakları bulunan illegal bir yapı tarafından sahte deliller üretilerek zan altında bırakılmış başkanı ve yöneticileri özgürlüklerinde mahrum edilmiştir." 

Fenerbahçeden Çağlayanda şikede kumpas açıklaması

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın ulusal ve uluslararası düzeyde hem maddi hem de manevi düzeyde zarara uğratıldığını savunan sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı, "Bizler, adalet yerini bulana, 25 milyon taraftarıyla Fenerbahçe Kulubüne karşı şer odağı olan, tüm ülkeyi ele geçirme hedefiyle sızmadıkları mecra kalmayan illegal yapının mensupları hesap verene kadar burada bu davanın takipçisi olacağız.

Bizler milyonların en büyük sevdası olan Fenerbahçe'nin haklarına göz koyan bu örgütün hiç bir ideolojinin ve insanlık onurunun kabul etmeyeceği hainliklerle Çağlayan Adliyesi'ndeyiz. İçerisinde Fenerbahçe aşkı olan tüm taraftarlarımıza selam olsun. Başkanımızın da her vesileyle dediği gibi dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe." diyerek basın açıklamasını tamamladı. 

Fenerbahçeden Çağlayanda şikede kumpas açıklaması

Taraftarlara megafon ile seslenen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın konuşması ise şöyle oldu:

"Biz 2011'de de aynı yoldaydık, bugün de aynı yerde hep birlikte aynı yoldayız. Bu ülke için hepimiz daha sağlıklı çalışacağız, daha sağlıklı olaylara bakacağız. Bu ülkede cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin devam etmesi için de hep beraber çalışacağız. Hepinize teşekkür ediyorum. Türkiye büyüktür bu büyüklüğünü de sizler gösteriyorsunuz, kumpas davalarında bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımız göstermektedir.

Fenerbahçeden Çağlayanda şikede kumpas açıklaması

Hepimiz şükretmeliyiz ki bizler yaşıyoruz, ölen insanlar var, onurlarıyla mücadele edip bu hayattan bizim yanımızdan ayrılan insanlar var, aramızdan ayrılan insanları saygı ve rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu mücadelesinde devletin alacağı kararda da , hep birlikte aynı yolda yürüyeceğimizi burada beyan ediyorum, hepinize sağlıklı günler diliyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler