Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'den basın açıklaması

Fenerbahçe Kulübü'nde dün akşam gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulu ile muhalefet ilk kez aynı masada buluşmuştu.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Kulüp Başkanvekili Nihat Özdemir'in daveti üzerine gerçekleşen toplantıda, Konuşan Fenerbahçe Platformu üyeleri Hulusi Belgü, Taner Güven, Orhan Demirel ve Işık Eyigüngör, sarı lacivertli yöneticilerle bir araya geldi. Ömer Temelli ve Murat Özaydınlı dışındaki tüm yönetim kurulu üyeleri hazır bulunduğu toplantıda Özdemir, muhaliflerin görüşlerini dinledi.

Basın açıklaması şöyle;

Sayın Murat Özaydınlı ve Sayın Ali Yıldırım dışında tüm yönetim kurulu üyelerinin, Hulusi Belgü, Işık Eyigüngör, Taner Güven ve Orhan Demirel'in katıldığı toplantı samimiyet içerisinde geçmiştir.

Toplantının başında Sayın Nihat Özdemir, Sayın Hulusi Belgü'nün olağanüstü genel kurulda yaptığı konuşmayı özetleyerek, konuşmanın oldukça yapıcı olduğunu belirtmiş ve yazıda bahsi geçen hususlar hakkında önerilerimizi sormuşlardır.

Kendilerine Kenan Evren Lisesi'nde bir alışveriş merkezi yapılması durumunda kulubün herhangi bir kaynak ayırmadan projelendirilmesinin, inşaatının yapılmasının ve kiralanmasının yapılarak kulübe sürekli gelir sağlayacak bir hale getirilmesi önerilmiştir. Fenerbahçe Yönetim Kurulu ise lisenin devri için bugüne kadar 2 okulun inşaatının yapılıp Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edildiğini ancak 3. okulun yerinin yeni teslim alındığını, dolayısıyla Kenan Evren Lisesi'nin 2012 Eylül tarihinde tam manasıyla kulübe devredileceğini belirterek, konu bu aşamaya geldiğinde durumu değerlendireceklerini söylemişlerdir.

Ayrıca yapılan görüşmede Yüzme, Boks ve Kürek şubeleri ile ilgili kulübe destek olmak istendiği belirtilmiştir.Yönetim kurulu bu konuya sıcak baktığını ancak daha önce uygulanan Acıbadem Modeli ile mi yoksa başka bir sistem ile mi yapılacağını kendi aralarında konuşarak, karara varacaklarını ancak herhalükarda bir ortak noktanın bulunacağını belirtmişlerdir.

Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nın Fevziye Mektepleri Işık Okulları ile yapılacak işbirliği hakında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantının sonunda, mümkün olduğu takdirde 2-3 locanın, 5 ila 10 yıl arasında parasının peşin ödenmesi karşılığında tarafımızdan satın alınabileceği yönetim kuruluna aktarılmıştır. Ancak kendileri ileriye dönük herhangi bir satış yapmanın kulübün geleceğini olumsuz etkileyeceğini ve loca satışları ile ilgili herhangi bir problemleri olmadığını söyleyerek bu konunun mümkün olmadığını belirtmişlerdir.

Yaklaşık bir saat süren toplantı durumun taraflarca değerlendirilmesi için karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdirilmiştir.

Bundan sonrasında her zaman belirtiğimiz üzere Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ihtiyacı olduğu her konuda yanında olacağımızı kamuoyuna duyururuz."


Bunları da Beğenebilirsiniz