Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'de şampiyonluk kutlaması

Fenerbahçe Kulübü'nün kuruluşunun 100. yılında kazandığı şampiyonluk, Bursa'da da kutlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa Fenerbahçeliler Derneği tarafından düzenlenen kutlamaya, Fenerbahçe'nin derneklerden sorumlu yöneticileri Ercan Karasu ve Murat Boyraz, sarı-lacivertli takımın efsane futbolcuları Selçuk Yula, Semih Yuvakuran ile 500'ü aşkın Bursalı Fenerbahçe taraftarı katıldı.

Ercan Karasu, Fenerbahçe'nin 100. yıl kutlamaları ve şampiyonluğunun Türkiye'de ve dünyada coşkuyla kutlandığını belirtti.

Fenerbahçe yönetiminin takımın hem kurumsal hem de sportif açıdan başarılı olabilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getiren Karasu, “Bizim için 'dünya kulübü oluyor' diyorlar. Bizim öyle bir derdimiz yok. Fenerbahçe zaten dünya kulübüdür” dedi.

Bursa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Levent Kurtuldu da yaptıkları organizasyonlarla sarı-lacivertli takımın başarılarının Kadıköy'deki gibi kaliteli ve coşkulu kutlanabileceğini kanıtladıklarını söyledi.

Dernek olarak sadece Fenerbahçe'ye yönelik değil, sosyal açıdan da çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini anlatan Kurtuldu, “Dernek olarak İl Jandarma Alay Komutanlığı ile ortaklaşa bin yoksul çocuğu giydiriyoruz. Bu da Fenerbahçe'nin Bursa'da daha fazla sevilmesini ve sempati kazanmasını sağlayacaktır” dedi.

Kurtuldu, mali açıdan güçlü tüm Bursalı Fenerbahçe taraftarlarını bu tür organizasyonlara destek vermeye çağırdı.
Konuşmaların ardından Ercan Karasu, Bursa Fenerbahçeliler Derneği'ne tüm futbolcuların imzaladığı Roberto Carlos'un 3 numaralı formasını hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz