GeriFutbol Fenerbahçe'de Kocaman dönemi resmen başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  45
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fenerbahçe'de Kocaman dönemi resmen başladı

Fenerbahçe'de Kocaman dönemi resmen başladı
refid:15170910 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü resmen Aykut Kocaman...

Aykut Kocaman'ın ilk hedefi 4 Ağustos

İMZA TÖRENİNDEN KARALER

Alman çalıştırıcı Daum'un yerine göreve getirilen Aykut Kocaman, 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

‘Oldu olacak, gitti gidecek’ diyerek teknik direktör Christoph Daum’un takımın başından ayrılmasını dört gözle bekleyen camia, sonunda bağrından yetişen Aykut Kocaman’a takımı ‘resmen’ teslim etti.

Geçtiğimiz sezonu sportif direktör olarak tamamlayan, ancak yönetim tarafından takımın başına getirilmesi planlanan genç teknik adam, Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki kulüp binasında 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 sezonluk sözleşmeye imza attı.

İmza törenine Aykut Kocaman ile birlikte Başkan Aziz Yıldırım da katıldı. Aziz Yıldırım imza töreninde şunları söyledi: "Aykut Kocaman bir değerdir. Bu törenin asıl nedeni basındaki tüm soru işaretlerinin kalkmasıdır. Sayın Kocaman, Fenerbahçe Futbol Takımının her türlü yükünü üstlenmiştir. Yönetim Kurulu olarak da kendisine yetki verdik. Kendisine desteğe devam ediyoruz. Camia ve taraftar tarafından sevildiğini de iyi biliyoruz. Fenerbahçe tarihine bakıldığında 17 şampiyonlukta 1 yerli hocanın imzasının olduğunu biliyoruz. Bu dönem sayın Kocaman'la geri dönecektir. Kendisiyle geçen senede çalıştık. Kendisine güvenimiz sonsuzdur. Aykut Kocaman'la yeni bir çığır açacağız. Kocaman'ın kişiliğine Türk futbolunun ihitiyacı vardır."

Aykut Kocaman şunları söyledi: "Sözün bittiği yerdeyiz. Herkese çok teşekkür ediyorum. Son derece heyecanlıyım. Gelecekle ilgili beklentilerin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Yaşamım boyunca çok net bir insan oldum. En korktuğum şeylerden biri mahcup olmaktır. Umarım çok başarılı olurum."

Yapılan imza töreni sonrasında tüm yöneticiler, Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman hep birlikte fotoğraf çektirdiler..

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

- Esas itibariyle iletişimi kulüp olarak yeniden yapılandırmaya başladık. Gerçeğin bir gün ortaya çıkmak gibi bir durumu vardır. Güiza veya benzeri olaylarda doğru olanı söylemek taraftarıyım. Yanlışları söylemenin bir anlamı yok. Doğruyu bir kere söylersiniz ve biter. Ancak mutlaka içimizde olması gerekenler de var.

- Transferler olacak. Stoch ve İlhan kesinleşti Üzerinde çalıştığımız oyuncular var. İsim olarak açıklama yapmanın bir anlamı yok. Hem yabancı hem de yerli bir kaç oyuncu alacağız. Bunlara ihityacımız var.

- Başkan ve Fenerbahçe ailesinin gösterdiği büyük destek, üzerimde büyük bir yük. Oyuncu ve teknik adamlar için itici bir güç de olabilir. Ben bu tarafını alacağım. Ben baskıyı olumlu yöne çevireceğim.

- Görevimin içinde oyuncuların sorunlarıyla da ilgilenmek var. Ben hep artıdan yanayım. Bardağın dolu tarafına bakacağız. Futbolu çok seven, kulübünü seven her oyuncuya benim kapım açıktır.

- Benim en önemli görevin Fenerbahçe'ye değer katmak olacaktır. Ertuğrul Sağlam'a buradan bir kez daha tebriklerimi sunuyorum.

- Genç yetenekli değil, Fenerbahçe'ye değer katacak transferler yapacağız. Yaş pek de önemli değil. Mesela bir Hagi örneği var. Geldi ve takımına büyük değer kattı.

- Son derece basit ve o oranda da güzel bir futbol takım için en iyi olanıdır. Topa sahip olmak ana amaçtır. Fenerbahçe'de 10 yıllık periyoda bakınca istatistikleri elinde barındıran bir kulüp. Oyuncu kadromuz ve tüm gücümüzle elimizden gelen her şeyi yapacağız.

- Genel oyun tarzım, her olayı gözlemleyip en doğrusunu vermektir. Köklü bir değişiklikler de olacaktır. olumlu ya da olumsuz da olabilir. Biraz daha agresif oynayan bir takım olacağız.

- 6+2+2 kuralı şu an itibariyle yerlilerin önünü kesen bir durum değil. Takımların birazda daha eli rahatlasın diye alınan bir karardır. Bence 6 oynayıp sonsuz yabancı olmalı. Oynayacak oyuncuyu netleştirmeliyiz.

- Kaçan şampiyonluk içimizi çok fazla acıttı. Böyle bir duruma pek de hazır bir takım değildik. Hiç istemediğimiz bir şeydi. Biz de ağır bir iz bıraktı. Geçen sene Boluspor maçında ben bir kaç cümle söylemiştim. Bizim takımımız yarıştığı her kulvarda iddiasını ortaya koymalıdır. Her yarışmada en iyi olmaya adayız.

- Ekibi genişletmeyeceğim. Uzun zamandır beraberiz. Yaşadıkça her şeye karar vereceğiz.

Hayatımız Samandıra'da olacak. Sözleşmem 1 yıllık. Ben buradayım, hiçbir yere gitmiyorum. Ben burada gönüllü oturuyorum. Para veya sözleşme için değil..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle