« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'de Cim Bom krizi

Türk futbolunun iki devi Galatasaray ile Fenerbahçe yeni bir krizin eşiğinde...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligi şampiyon olarak Fenerbahçe'nin önünde bitiren ve ezeli rakibi ile her fırsatta ''Dalga'' geçmeye çalışan Sarı-Kırmızılı kulüp olayı bir adım daha ileriye taşıyarak bugüne kadar hiç yapmadığı bir şeyi yapmaya karar verdi..

Galatasaray Yönetim Kurulu şampiyonluk balolarından birini ve en görkemlisini Fenerbahçe Tesisleri'nin hemen yanında bulunan kendi tesislerinda yapma kararı alması Fenerbahçe cephesinde tepkilere neden oldu..

23 Mayıs Cuma gecesi Galatasaray'ın Fenerbahçe burnundaki Kalamış tesislerinde düzenleyeceği şampiyonluk balosuna Başkan Adnan Polat'ın yanısıra camianın önemli isimlerinin katılacağı öğrenildi..

Galatasaray'ın tarihinde ilk kez şampiyonluk balosunu Kuruçeşme Adası dışında Fenerbahçe burnunda ve tam de Fenerbahçe Kulübü tesislerinin hemen dibinde kutlayacak olması Fenerbahçeli taraftarların büyük tepkisine neden oldu.. Sarı-Lacivertliler'in taraftar sitesi antu.com ''Galatasaray'dan yeni bir provakasyon'' başlığı altında bir bildiri yayınlayarak ''Adnan Polat'ı bu provokatif girişimden vazgeçmeye çağırıyoruz'' görüşünü savundu.

antu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Aldığımız duyumlara göre Galatasaray yönetimi, 23 Mayıs`ta Fenerbahçe`deki tesislerinde şampiyonluk kutlaması yapacak. Şampiyonluğu kutlayabilecekleri bir sürü mekan, yer varken kutlama yeri olarak Fenerbahçe`yi seçmelerinin sebebini çok merak ettik. Bu yer seçimi, ortamı germekten, olası bir çok kötü olaya zemin hazırlamaktan başka ne işe yarayacak çok merak ediyoruz?

Galatasaray yönetimini bu açık provokasyondan vazgeçmeye çağırıyoruz. Aramızdaki rekabete yeni negatif boyutlar katacak olan bu gereksiz programı lütfen durdurun. Türk futbolunun gerginlikleri arttıracak bu tür eylemlere değil, huzura ve barışa ihtiyacı var..''

Eğer Galatasaray Yönetimi geri bir adım atmaz ve balo Galatasaray Tesisleri'nde düzenlenirse 23 Mayıs akşamı Kadıköy'ün ''Şampiyon Cim-Bom-Bom'' sesleriyle inleyeceği bir gerçek..

Ve bir gerçek daha;

Bu tezahüratların hemen yan tarafta bulunan Fenerbahçe tesislerinde bir öfke yaratacağı ve bu öfkenin ,istenmeyen bazı olaylara sebebiyet vereceği de...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler