« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'de Abdullah Kiğılı ve Ahmet Özokur'un istifaları kabul edildi

Sarı lacivertli yönetim kurulu, Abdullah Kiğılı ile Ahmet Özokur'un istifalarını kabul ederken, yerlerine yedek üyeler Ünal Uzun ve Hakan Dinçay getirildi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, uzun süredir merakla beklenen toplantısını dün yaptı.

Başkan Aziz Yıldırım'la Fenerium'un idaresi konusunda anlaşmazlık yaşadığı için Başkanvekilliği görevinden istifa eden Abdullah Kiğılı ve kayınpederi Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olması nedeniyle 'etik açıdan uygun olmaz' diyerek yönetimden ayrılmak isteyen Ahmet Özokur'un istifaları kabul edildi. Sarı lacivertli yönetim ile yollarını ayıran bu iki ismin yerine; yedek üyeler Ünal Uzun ve Hakan Dinçay getirildi.

Abdullah Kiğılı'dan boşalan Başkanvekilliği görevi şimdilik boş bırakılırken, Ahmet Özokur'un yürüttüğü Fenerbahçe Erkek Basketbol Şube Sorumluluğu'na asbaşkanlardan Ömer Temelli'nin getirildiği açıklandı.

Toplantının ardından Fenerbahçe Kulübü'nün resmi sitesinden yayınlanan bildiride Özokur için şu ifadeler kullanıldı:

"ÖZOKUR'A PLAKET TAKDİM EDİLDİ"

"Sayın Ahmet Özokur, yönetim kurulumuzdaki görevinden özel nedenlerinden dolayı ayrılmak istediğini belirtmiştir. Bu kararın kendisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü adına daha etik bir davranış olacağını beyan etmiştir. Yönetim kurulumuzca Sayın Ahmet Özokur’un talebi görüşülmüş ve kabul edilmiştir. Yönetim Kurulu toplantısına gelerek tüm yönetimle vedalaşan Sayın Ahmet Özokur’a Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Şubesi’ne katkıları için teşekkür edilmiş ve hizmetlerinden dolayı için kendisine bir plaket takdim edilmiştir. Sayın Özokur’a bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz."

Fenerbahçede Abdullah Kiğılı ve Ahmet Özokurun istifaları kabul edildi


KİĞILI'YA TEŞEKKÜRLERİNİ 'YAZILI' İLETTİLER
Bildirinin daha sonraki bölümünde ise, Cumhuriyet Gazetesi'ne, "Fenerium'a o kadar emeğim geçti, bir teşekkür bile etmediler" diyen Abdullah Kiğılı'ya gönderme yapıldı. Yazılı açıklama, şöyle devam etti:
"Daha önce Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekilliği görevinden istifa eden Sayın Abdullah Kiğılı’nın ayrılma kararı da yönetim kurulumuzca görüşülmüş ve kabul edilmiştir. Sayın Abdullah Kiğılı’ya da Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve Fenerium’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz