« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'de 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi'ne katılmak için İstanbul'a gelecek olan gazeteci-yazar Simon Kuper, daha önce pek çok spor kongresine katıldığını, ancak ilk kez bir spor kulübünün düzenleyeceği kongreye katılacağını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde açıklamaları yer alan Kuper, daha önce pek çok spor kongresine katıldığını, ancak hiçbirinin bir futbol kulübü tarafından organize edilmediğini belirterek, “Fenerbahçe'nin katılımı futbol kulüplerinin daha akıllı hale geldiğini ve oyunun işleyişi, organizasyonu hakkında daha fazla düşünmeye başladıklarını gösteriyor” dedi.

Türk futbolu hakkındaki görüşlerini de açıklayan Simon Kuper, Alman-Türk oyuncular ve Alman teknik adam geleneği sayesinde, Türkiye'nin Avrupa tarzı futbol oynamaya başladığını belirterek, bunun Türk politikası ve ekonomisinin de Avrupalılaşması için model olabileceğini kaydetti.

Simon Kuper, “2010 Dünya Kupası için ne düşünüyorsunuz” şeklindeki soru üzerine, şöyle dedi:

“Modern çağda sadece 4 takım evinden farklı bir yerde kupayı alabildi. Bunlar Brezilya, Arjantin, Almanya ve İtalya'dır. Bunların arasından Brezilya, Arjantin ve Almanya 2010'da güçlü görünüyor. İtalya o zamana kadar çok yaşlı olacak. Diğer takımlar ülkeleri dışında oynayıp Avrupa şampiyonluğunu genellikle kazanmaları dışında, Dünya Kupası'nı dışarıda asla kazanamıyor. Bence bu üç takımdan biri olacak. Eğer tahmin etmek zorunda olsaydım, Brezilya derdim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz