« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Zorla...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe, Trabzon karşısına çıkana kadar 3-4 maçtır puanları kaybede kaybede gelen takımdı. Trabzonspor'u ilk kez bu kadar inançtan uzak bir şekilde izledim. Eğer sahaya kazanmaya inançlı çıkmış olsalardı, Fener'in işi hiç de kolay olmazdı.

F.Bahçe maçın hemen başında Moldovan'la yüzde 100 gol olacak pozisyonları kaçıran olurken, ben onun bu kadar gol kaçırmasına rağmen çalışkan ve asistlik görevini iyi şekilde yaptığına inanıyorum. Dün geceki Moldovan'ı beğendim.

F.Bahçe'nin bu maçtaki en iyi oyuncusu Baliç'ti. Hele atmış olduğu gol süper güzellikteydi. Baliç kuvvetli olduğu zaman sahada basmadık yer bırakmıyor, iyi oynayan oluyor. Baliç de iyi oynayınca Fener beğenilen takım görüntüsü veriyor.

F.Bahçe attığı golün dışında gol pozisyonlarını üreten fakat skoru artıran beceriyi gösteremeyendi. Rüştü'nün Ünal'ın gol vuruşuna izin vermeyişi, kalecilik kalitesine yakıştı.

BOLİÇ HAZIR DEĞİL

Baliç'i ne kadar beğendiysem Boliç'in de hala hazır olmadığını gördüm. Herhalde lig bitimine doğru hazırlanacaktır! Dimas da iyi futbol sergileyen, hatasız oynayan, savunmada ve hücumda iyi görüntü verendi. Murat Yakın için söyleyeceğimiz, riskten uzak, pas hatası yapmıyor gözüken ama hep enine oynayan ve de en yakınındaki arkadaşı ile pas alış verişinde bulunan adamdı. Moshoeu'nin özellikle ikinci yarıdaki iyi futbolunun yanı sıra mükemmel hareketlerinin sonrasında vurduğu gol şutunun Trabzon kale direğinden dönmesi hem kendi adına, hem de F.Bahçe adına koskocaman bir şanssızlıktı.

Bu arada bu maçın hakemi Oğuz Sarvan için söyleyeceklerimiz, katiyen iyi bir maç yönetmediğidir. F.Bahçe bu maçtaki oyun tarzı ile inancını yitirmiş Trabzon karşısında çok daha farklı kazanmalıydı ama, her nedense F.Bahçe geçmişte kaybedilen puanların henüz ürkekliğini üzerinden atmış gözükmedi.

Ayrıca Fenerbahçe bundan sonrasındaki maçlarını çok kolay kazanacağını zannediyorsa, yanılıyor.

Genç Serkan görevini iyi yaparken, kendisine bir ikazda bulunmak istiyorum. Sakın ola ki savunma oyuncusu olarak riskli futboldan uzak dursun. Yoksa hata sonucu kalesinde göreceği golün suçlusu durumuna düşer. Trabzon karşısında böylesine iki hata yaptı, uyarırız.
Bunları da Beğenebilirsiniz