« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe’yle ne alakası var!

F.BAHÇE ile G.Saray, bu kez de Cemal Nalga skandalı nedeniyle karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı kulübün eski başkanı Mehmet Cansun, skandalın ortaya çıkmasında sarı lacivertlilerin de parmağı bulunduğunu iddia etti... Fenerbahçe Kulübü buna çok sert bir açıklamayla cevap verdi...

Funda AVCI / DHA
SON GÜNCELLEME

Cemal Nalga’nın Almanya’daki hazırlık maçlarında Tufan Ersöz’ün formasıyla oynadığını kanıtlayan fotoğraf ve video görüntülerini bulup yayınlayan Oyak Renault Kulübü Başkanı Alpay Şar da, olayda sarı lacivertlilerin aklayan bir açıklama yapıp, “F.Bahçe ile hiçbir ilgisi yok, fotoğrafları biz bulduk” dedi.

Oyak Renault Başkanı Şar: Fotoğrafları biz bulduk

“MEHMET Cansun, bu skandalın ortaya çıkmasında Fenerbahçe’nin payı olduğunu söylemiş ancak böyle bir durum söz konusu değil. Biz Galatasaray’ın Almanya’da hazırlık maçı oynadığı takımların internet sitelerinden 5 tane fotoğrafı bulduk; bu fotoğraflar Cemal Nalga’nın başka bir oyuncunun formasıyla oynadığını gösteriyor. Durumu Basketbol Federasyonu’na bildirdik, federasyon da 47 adet fotoğraf bulup durumu netleştirdi. Böylelikle skandal ortaya çıktı.”

Mehmet Cansun: Görüntüler niye Fener maçından sonra çıktı?

“CEMAL Nalga skandalı Galatasaray ve Yönetim Kurulu’na yapılmış bir komplo. Yönetime karşı yapılmış olması daha ağır basıyor. Cemal Nalga’nın Almanya’da oynadığı maçların görüntülerinin birden bire Fenerbahçe Ülker maçından sonra ortaya çıkmasının bir anlamı var. 1.5 ay niye bekletildi bu görüntüler, anlamak mümkün değil. Böyle bir film yok. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Yönetim kurulu için yapmayacağım, kendim için yapacağım.”

Fenerbahçe Kulübü: Mehmet Cansun’un iddiası akıl dışı

“SAYIN Mehmet Cansun’un skandal olayın ortaya çıkış tarihine takılarak, skandalın ortaya çıkmasını Galatasaray’a ya da yönetim kuruluna karşı yapılmış bir sabotaj olarak nitelendirmesi, kendisinin de en az olaya sebebiyet verenler gibi sağlıklı düşünemediğini, hatta kafasının karışık olduğunu düşündürmektedir.  Bu olaya ilk bakışta komplo teşhisi koyanlar, komplo kurma konusunda birikime ve tecrübeye sahip olanlardır. Sayın Cansun bilmelidir ki Fenerbahçe Kulübü şanlı tarihinin hiçbir döneminde komplo kurma kültürüne sahip olmamıştır. Kendisini şiddetle kınıyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler