Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe’yi kurtaran uyarı

Sarı lacivertli yönetim, taraftarını ilginç bir yolla frenledi. Beşiktaş derbisi biletlerine, Kasımpaşa maçı düşünülerek uyarı yazısı bulunan kağıtları zımbalattı.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE yönetimi, son haftalarda en çok küfür konusunda hassas davranıyor. Takım şampiyonluk yolunda çok iyi bir hava yakalamışken, küfür nedeniyle alınacak saha kapatma cezasından büyük endişe duyan sarı lacivertli yöneticiler, Kasımpaşaspor maçı öncesi kulübün resmi sitesinden, “Küfür etmeyelim, ettirmeyelim” sloganıyla taraftarlara uyarıda bulundu.
120 saniye aşılmadı
Futbol Federasyonu’nun küfürlü tezahüratla ilgili yönetmeliği gereği, ceza sınırında olduklarını taraftarına hatırlatan sarı lacivertli yönetimin, geçen hafta oynanan Beşiktaş derbisinde de ilginç bir uygulamaya imza attığı öğrenildi.
Kasımpaşa maçında seyircisinden yoksun olmak istemeyen yönetim, İnönü Stadı’ndaki derbide Fenerbahçe taraftarı için satılan biletlerin arkasına “Küfür etmeyin, ettirmeyin. Sahamız kapanır, ceza alırız” uyarısı bulunan bir kağıdı zımbalattı. 1600 bilette de bu uyarı yazısı yer aldı ve taraftarların bu konuda hassas davranması istendi.
Ancak, her türlü uyarılara rağmen stada giden, maçın gerginliğiyle zaman zaman küfürlü tezahürat yapan Fenerbahçe taraftarları 120 saniyelik sınırı aşmayınca, yöneticiler de “oh” çekmiş oldu. Yönetimin bu hamlesi F.Bahçe’yi cezadan kurtardı.

Beşiktaşlılar saniye sayması için adam tuttu

KÜFÜR yüzünden ceza almak istemeyen Beşiktaş taraftarı bu konuda tribünlerde görevlendirilen kişiler tarafından yönlendiriliyor. Küfürlü tezahürat yapılırken saniye tutan kişiler, 115. saniyeye gelindiğinde tezahüratın kesilmesi için işaret veriyor. Böylece 120. saniyelik süre aşılmıyor. Beşiktaş da bu taktikle cezadan kurtuluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler