« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe’ye gözdağı: Zor maç olacak

Erciyesspor’da cumartesi günü oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıkları bütün hızıyla sürerken, teknik direktör Mustafa Uğur, Fenerbahçe maçından puan ya da puanlarla ayrılacaklarını iddia etti. Uğur, “Fenerbahçe açısından kolay olmayacak. Lige puanla başlamak istiyoruz. Bunu da başarak güçteyiz” dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Teknik direktör Mustafa Uğur, hazırlık dönemini en iyi geçiren takım olduklarını, Cumhuriyet kupasını kazanak da moral bulduklarını belirterek, “Lige de puanla başlamak istiyoruz” dedi. Fenerbahçe’nin Cumartesi günü karşısında çok dirençli bir takım bulacağını belirten Uğur, “Erciyesspor, Kadiköy’de kolay lokma olmadığını ve hedefinin mutlak puan olduğunu gösterecek. Lige puanla başlamak istiyoruz. Kesin olan, maçın Fenerbahçe için hiç de kolay olmayacağı. Fenerbahçe, karşısında defans yapan, gol yememeye çalışan bir takım değil, hücumu düşünen, kazanmayı arzulayan, dirençli bir Erciyesspor bulacak. Amacımız, futbolu çirkinleştirmeden, iyi oynayıp sahadan puan ya da puanlarla ayrılmak” dedi.

Uğur, ülkesinden geç döndüğü ve takımdan uzak kaldığı için Die’yi Fenerbahçe maç kadrosunda düşünmediğini de belirterek, “Die’ye 3 gün izin vermiştik. Ancak, ülkesinde yaşanan sorun nedeniyle gecikti. 9 gün takımdan ayrı kaldığı için Fenerbahçe maçında Die’yi düşünmüyorum” dedi. Agali’nin takımla antermana çıktığını ve şu an için hiçbir yere gitmediğini de yineleyen Uğur, “Agali’den sonuna kadar yararlanmak istiyorum. Zaten kendisi de gitmek istemediğini söyledi. Bundan sonra bir gelişme olursa onu da kamuoyuyla paylaşırız” diye konuştu.

MUHAMMED RAŞİT GÖNDERİLDİ

Kayser Erciyesspor’da deneme antrenmanlarına çıkan Ganalı stoper 22 yaşındaki Ümit Milli futbolcu Muhammed Raşit ise, ülkesine gönderildi. Teknik direktör Mustafa Uğur, “Raşit’i önümüzdeki sezon için düşünmüştük. Bize yararlı olacağını düşünüyorum. Şu an transferi söz konusu değil. Bu nedenle ülkesine gönderiyoruz. Ama, izlemeye devam edeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz