« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe yabancıda da lider

Süper Lig’de bir maçta 8 yabancısını hiç bir takım kullanmazken, 5.88 ortalama yakalayan Kanarya ezeli rakiplerini bu alanda da solladı. G.Saray 5.13, Beşiktaş ise 4.63 ortalamayla mücadele etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YENİ sezonda uygulanacak yeni yabancı kontenjanı tartışmaları sürerken, mevcut durumda Süper Lig’de geride kalan 16 haftada yabancı oyuncularını en çok kullanan takım Fenerbahçe oldu...
Fenerbahçe 16 maçlık dönemde 5.88 ortalama ile ilk sırada yer alırken bu kulvarda da liderlikte yer aldı, Balıkesirspor 4.38 ortalama ile son sıraya demirledi.
Fenerbahçe’nin ardından ezeli rakiplerinin gelmesi beklenirken 2. sırada 5.75 ortalama ile Bursaspor yer aldı. Trabzonspor ve Başakşehir 5.63 ortalama ile 3. sırayı paylaştılar. Galatasaray ise 5.13 ortalama ile 9. sırada yer aldı.

TRABZON’DA 2 LEJYONER

Yabancı oyuncu kullanma ortalaması 5’in altında olan toplam dört takım oldu. Bunlardan biri de 4.63 yabancı ortalaması ile oynayan Beşiktaş ve Gaziantepspor.
Süper Lig’in ilk 16 haftasında bir maçta 8 yabancı oyuncu kullanan olmadı. Bir maçta en az 2 yabancı ile mücadele eden takımlar ise Trabzonspor ve Balıkesirspor oldu.

Fenerbahçe yabancıda da lider


Bunları da Beğenebilirsiniz