« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe ve Trabzon anlaşma yapmaz

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Şadan Kalkavan, Sarı-Lacivertli takımın son haftalarda ortaya koyduğu futbolu büyük bir keyifle izlediğini ve çifte şampiyonluk arzuladığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kalkavan, özellikle son günlerde başlayan dedikodu mekanizmasını çökertecek açıklamalarda da bulunarak, "Fenerbahçe 27 yıl sonra kupayı kazanma şansı varken, onu bilerek Trabzon'a verecek, Trabzonspor lig maçında Fenerbahçe'ye yatacak. Ben buna katiyetle inanmıyorum. Böyle bir şeyin olması da mümkün değil" şeklinde konuştu.

Şadan Kalkavan yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin doğru yola girdiğini ve rakiplerinden üstün bir futbol sergilediğini haftalar öncesinde hissetiğini ve bunu da kamuoyu ile paylaştığını hatırlattı ve şunları söyledi:

"Fenerbahçe peşpeşe maçlar kazanırken, çıkış dönemindeydi. Her çıkışın bir inişi vardır, her inişin de bir çıkış noktası vardır demiştim. Galatasaray maçından önce bundan sonra kalan maçlarımızı galibiyetle kapatırsak şampiyonlukta umudumuz devam eder demiştim. Şimdi tüm inisiyatif Fenerbahçe'nin elinde. Bursa ile aramızdaki puan farkını kapattık ve sonra da Bursaspor'un 1 puan önüne geçtik. Ama bu demek değildir ki Fenerbahçe yüzde yüz şampiyon oldu. Ama benim inancım Fenerbahçe, son maçlarda göstermiş olduğu performansta olduğu gibi aynı futbolunu devam ettirecek ve kalan iki maçını da kazanacak. Buna inanıyorum. Ama bu futboldur. Kesin, yüzde yüz Fenerbahçe şampiyondur diyemiyorum. Son iki maçını aldığı takdirde zaten şampiyon olacaktır."

"HAKEMLER KARANLIK İŞLERE BULAŞMAZ"

Ankaragücü Kulübü Asbaşkanı Ayhan Atalay'ın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye yönelik açıklamalarını bir talihsizlik olarak nitelendiren Kalkavan, "Bu tür olaylar hayat devam ettiği müddetçe hep olacaktır, hep söylenecektir. Ama ben hakemlerin bilinçli olarak böyle karanlık işlerin içine girecekleri inancında değilim. Ben yöneticilik yaptığım zamanlarda da dahil, hiç bir hakemle böyle bir diyalog içine girmiş değilim ve görüşmedim. Ankaragücü yöneticisi olan arkadaşımız talihsiz bir açıklama yaptı. Dünkü programda tüm Fenerbahçelilerden de özür diledi. Aklı selim bir insan. Niçin en başta böyle bir şey söyledi, ben hayretler içerisindeyim..." diye konuştu.

"KUPA FİNALİ ÖNCESİ İDDİALAR ÇOK SAÇMA"

Fenerbahçe'nin ligdeki son maçının yanı sıra kupa finalini de Trabzonspor ile oynayacak olmasından dolayı ortaya atılan "iki takım anlaşacak" söylentileri hakkında da konuşan Şadan Kalkavan, "Öyle bir şeyin olması mümkün değil. Fenerbahçe uzun süredir kupayı alamıyor. Şimdi kupayı kazanma şansı varken, onu bilerek Trabzon'a verecek, Trabzonspor lig maçında Fenerbahçe'ye yatacak. Ben buna katiyetle inanmıyorum. Böyle bir şeyin olması da mümkün değil. Ağzı olan herkes konuşuyor, kimseyi susturamazsın" diyerek dedikodulara bir nebze olsun son vermiş oldu.

KUPA MI, LİG ŞAMPİYONLUĞU MU?

"Halen kulüpte faal yönetici olsaydınız, ya da sade bir Fenerbahçeli olarak size sorulsaydı veya tercih etmek zorunda kalsaydınız kupa mı, lig şampiyonluğunu mu tercih ederdiniz?" sorusuna Kalkavan, kısa ve net cevap verdi: "Her ikisi de..."

"DENİZLİ'DEKİNE BENZER BİR TRAVMA YAŞANIRSA YAPACAK BİR ŞEY YOK. HAYAT DEVAM EDECEK"

"Denizli'de 2006 yılında kaybedilen şampiyonluğun hatırlatılması ve bir daha böyle bir talihsizliğin yaşanması durumunda ne yaparsınız?" sorusunu ise Kalkavan şöyle cevapladı: "Denizli travması geçmişte kaldı. Ligin son maçında berabere kaldık. 17 dakika uzamasına rağmen gol atamadık. O da futbolun cilvesi işte. Futbolda olmaz diye bir şey yok. Fenerbahçe-Ankaragücü maçında da, Trabzon maçında da her üç ihtimal de olabilir. Ama benim gönlüm tabii ki Fenerbahçeli olarak iki maçın ikisini de kazanıp, kupa maçını da kazanıp, kupaların müzemize getirilmesini canı gönülden istiyorum. Aksi sonuçlar olursa ister itemez kabullenilecek. Ne yapabilirsiniz? Taraftarın elinde bir şey yok ki. Kongre üyelerinin de elinde hiç bir şey yok. Hayat yine devam edecek. Ama böyle birşeyi aklımın köşesinden bile geçirmiyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler