Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe varsa balık yok!

Trabzon'da zorlu Fenerbahçe maçının heyecanı yaşanıyor.

Ümit GENÇ - Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Sezonun en değerli maçı olarak görülen Fenerbahçe derbisi öncesi Trabzon'da geçen yılın gerginliğinden nispeten arınılmış ama Fırtına'nın hangi yönden eseceğinin elli olmadığı bir hava var. Şehrin neredeyse bütün kahvehane ve kafelerinde ellerinde kağıt kalemlerle Fenerbahçe karşısına çıkacak 11'i şekillendirmeye çalışan, saatlerce kimin nerede oynaması gerektiği üzerine tartışıp galibiyetin formülünü bulmaya çalışan 'teknik adamlar' var. Vahid Halilhodzic'in Cardozo ve Bosingwa'yı maç kadrosuna dahil etmeyeceğini açıklamasının ardından endişe ve hayal kırıklığına uğrayan bordo mavili taraftarlarda moralleri bozan en önemli gelişme ise Cardozo'nun kadroda olmayışı...

FENER VARSA BALIK YOK

Şehirde Faroz ve diğer limanlardaki balıkçı tekneleri normalinde denizde olmaları gereken maç saatinde balığa çıkmayacaklar. Çünkü onlar için 'Fenerbahçe maçı' istavritten, 'Fenerbahçe galibiyeti' palamuttan daha değerli. Karşılaşmanın stresini en az futbolcular kadar yaşayacak olan bir diğer kesim de dolmuşçular. Meydan'da bulunan dolmuş şoförleri maçın başlama düdüğüyle birlikte kontak kapatarak Trabzonspor'a bağlanacak. Kısacacı maç saati şehirde hayat duracak.


Fenerbahçe varsa balık yok

ONUR'A PANKARTLI DESTEK

Trabzonspor yönetimi misafir takım tribününe 'Türk futbolunun gururu, Trabzonspor'un ONUR'u' pankartı astı.

Fenerbahçe varsa balık yok

PASSOLİG'E PROTESTO

Taraftar gruplarının maça saatler kala Meydan Parkı'nda düzenlediği 'Passolig'i Protesto' yürüyüşü tribün desteğinin eksik kalacağı sinyallerini veriyor. Nitekim şu ana kadar 15 bin civarında Passolig kartıyla birlikte maç bileti alan bordo mavili taraftarlar takımlarına stattan çok ağırlıklı olarak caddelerde kurulan dev ekranların başından destek verecek.

Fenerbahçe varsa balık yok


Bunları da Beğenebilirsiniz