« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Ülker'in de hiçbir takımdan daha az gücü yok

Basketbol THY Avrupa Ligi 2012-2013 sezonu 1. tur A Grubu'nda yer alacak Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, kağıt üzerinde güçlü bir gruba düştüklerinin göründüğünü ifade ederek, “Ancak ben böyle düşünmüyorum. Çünkü takımın ismi ne olursa olsun, sahada sergilenen mücadele neticeyi tayin ediyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nedim Karakaş, rakiplere değil, kendi hedeflerine odaklandıklarını belirterek, “Kağıt üstünde baktığımızda güçlü bir gruba düştük gibi görünüyor. Ancak ben bunu böyle düşünmüyorum. Takımın ismi ne olursa olsun, sahada sergiledikleri mücadele neticeyi tayin ediyor. Rakiplerimize değil, kendi yapacaklarımıza odaklanmalıyız. Fenerbahçe Ülker'in de hiçbir takımdan daha az gücü yok. Hatta rakiplerimizden bazı avantajlı yönlerimiz var. Kendi gücümüzü sahaya yansıtıp, hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek en doğru şey” şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine, geçen sezon sakatlıklar nedeniyle büyük sıkıntılar çektiklerini, hiçbir maça tam kadro çıkamadıklarını anlatan Karakaş, “Eksiklerimiz ve bizim de yaptığımız hatalar sonuçları tayin etti. Geçen sezon yaptığımız hatalardan dersler çıkarıp, daha iyisini yaparak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Yardımcı Antrenörü Ertuğrul Erdoğan ise Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan değerlendirmesinde, iç sahada yapacakları maçların önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Her sene kura çekiminden sonra yapılan konuşmalar ligin aynası gibi oluyor. Avrupa Ligi'nde hiçbir takım güçlü veya zayıf olarak değerlendirilemiyor. Favoriler var ama grubumuza baktığınız zaman kuvvetli bir grup görünümünde. Ancak kadro yapısına baktığımızda Real Madrid bir adım önde gözüküyor. Panathinaikos biraz kapalı kutu. Khimki geçen sene önemli çıkış yapmıştı. Kolay bir grup olduğunu söyleyemem ama bu gruptan çıkıp Top 16'ya kalarak hedeflediğimiz dörtlü finale kalmak istiyoruz. Avrupa Ligi'nin temel kurallarından birisi de evinizde kaybetmemeniz gerekiyor. Sonuna kadar mücadele eden bir takım yaratmak istiyoruz. Deplasmanda alacağımız her galibiyet bizim için artı olacaktır. Bizim için en önemli nokta evimizde oynayacağımız maçlardır.”

Sarı-lacivertli ekip, 1. turda yer aldığı A Grubu'nda, Panathinaikos (Yunanistan), Real Madrid (İspanya), Khimki (Rusya), Union Olimpija (Slovenya) ve elemeden gelecek bir takımla mücadele edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz