« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Ülker yeni salonuyla gurur duyuyor

THY Avrupa Ligi Top 16 turu G Grubu ikinci maçında İtalya'nın EA7 Emporio Armani takımını 65-63 yendiği karşılaşmada, yeni salonu Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'nın açılışını yapan Fenerbahçe Ülker, salonuyla gurur duyuyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, sarı-lacivertli takımın “mabedi” olacak yeni salonun açılışında bulunarak, 'Biz de oradaydık' deme şansını yakaladıkları için çok mutlu olduğunu belirterek, “Fenerbahçe olarak yeni salonumuzla gurur duyduk. Fenerbahçemizin ve Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'ın, Türk sporuna kazandırdığı eşsiz spor tesislerinden bir tanesi de burası oldu. Sayın başkanımıza, Sayın Murat Ülker'e, Ülker Grubu'na ve burada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türk sporuna muazzam bir eser kazandırdılar. Sadece Fenerbahçelilerin değil, tüm Türk sporseverlerin gurur duyacağı bir salon” şeklinde konuştu.

Nedim Karakaş, açılışta bulunan Avrupa Ligi Başkanı Jordi Bertomeu'nun da salonu çok beğendiğini anlatarak, şöyle devam etti:
“Avrupa'da 2-3 tane sayılı salon vardır. Bertomeu dün 'Bu salon hepsinden güzel. Çok güzel olmuş' dedi. Gerçekten salonumuz Avrupa'da ilk 3 içerisindedir, belki birincisidir. Dünyada da sayılı salonlardan bir tanesi. Dün akşam herkes skorbordun Avrupa'nın en büyük skorbordu olduğunu söyledi. Aynı özelliklere sahip Avrupa'da skorbord yok. Salondaki diğer her şey de dört dörtlük. İlk maçımızda taraftarlarımız da salonu doldurdu.”

“İlk maçta oyuncularımızda psikolojik baskı vardı”

Nedim Karakaş, yeni salonlarındaki ilk maçta oyuncularının üzerinde psikolojik baskı olduğunu kaydederek, “Oyuncularımızda 'salondaki ilk maçımızda ya kaybedersek' düşüncesinin psikolojik baskısı vardı. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık” dedi.

İtalyan ekibi karşısında önemli bir galibiyet elde ettiklerini vurgulayan Karakaş, “Rakibimiz dünkü maçı 'hedef maçı' olarak görüyordu. O yüzden var güçleriyle mücadele ettiler. Kadrosunda çok iyi oyuncular var. Çok zor bir maçı başarılı bir şekilde tamamlayarak, galip geldik. Onlar gibi biz de salonumuzda ilk defa oynadık, salonun yabancısıydık. İlk defa o atmosferin önünde oynadık” ifadelerini kullandı.
Nedim Karakaş, EA7 Emporio Armani maçına tam kadro çıkmalarına rağmen çok az bir süre tam kadro olarak antrenman yaptıklarına da dikkati çekerek, “Buna rağmen sakatlıktan dönen Mirsad ve Ukic, başarılı bir oyun sergilediler. Önümüzdeki maçlarda daha da birbirimize alışıp, istediğimiz sonuçları alacağız. Fenerbahçe'nin tek hedefi var; o da zirveye ulaşmak” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler